Ģimenes studija

Ieteikumu darboties kopā ar bērnu netrūkst; dodoties dabā, jāievēro piesardzības noteikumi

Ģimenes studija

Bērna laiks pie datora attālinātas mācīšanās laikā ir kļuvis jēgpilnāks

Pieaug problēmu saasinājumi sociālā riska ģimenēs

Bērns mājās ar ģimeni. Grūtības sociālā riska un bērnu ar īpašām vajadzībām ģimenēs

Šī brīža situācija radījusi apjukumu ne tikai vecākos, bet arī dažādās atbalsta organizācijās, pauž raidījums “Ģimenes studija”. Rit tikai attālinātu mācību pirmās nedēļas, un dažādas organizācijas un skolas meklē iespējas  apzināt un palīdzēt tiem, kuri ar šo situāciju netiek pietiekami labi galā.

"Ģimenes studija" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

 

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Riski trūcīgās un maznodrošinātās ģimenēs

Nodibinājuma centra “Dardedze” valdes locekle Lailai Balode raidījumā skaidro, ka spriedzes pieaugums ir jūtams, cilvēki nezina, kā pavadīt brīvo laiku, aktualizējas senas problēmas.

Sociālo institūciju pieskatīšana bērnam ir beigusies, bērns ir mājās ar ģimeni.

Ja nav struktūras, kā dienu vadīt, ja trūkst līdzekļu un iespējas gan mācībām, gan iztikai, tad var pieaugt vardarbības un konfliktu skaits ģimenēs.

Kurš uzņemas atbalstīt nelabvēlīgās ģimenes? Jāspēj radīt jauna sistēma, visas organizācijas ir apjukušas, nezina, kā rīkoties. Ir arī novērots, ka bērni klīst pa ielu, jo ģimene par šiem bērniem nerūpējas.

Talsu novada Sociālā dienesta vadītāja Dace Zeļģe pauž, ka situācija ir saspringta. Dzīves ritms ir izjaukts, ir neziņa, dienesti saprot, ka krīze ģimenēs var iestāties un vardarbība vai citas negācijas augs. Satrauc jauniešu rīcība.

Trūcīgās un maznodrošinātās riska ģimenes nespēj reaģēt uz šo situāciju, tāpēc nepieciešamas īpaša sociālo dienestu pieskatīšana. Sociālie darbinieki ir nodrošināti ar aizsardzības līdzekļiem, lai varētu braukt pie ģimenēm. Notiek sadarbība ar izglītības pārvaldi, kur ir ziņas par bērniem, kuri nepieslēdzas e-klasei.

Ja sociālais dienests nespēs tikt galā, būs jāpiesaista bāriņtiesa un policija.

Tiek domāts par ēdināšanas iespējām maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm vai pārtikas paku nodrošināšanu.

Realitāte arī rāda, ka grūti kontrolēt, kā tiek izmantota valsts nodrošinātā palīdzība – nauda, siltas pusdienas vai pārtikas paka.

Lailas Balodes pieredze darbā rāda, ka nauda cilvēkiem, kuriem grūti kontrolēt savu dzīvi, ir liels kārdinājums.

Sociālajiem dienestiem ir jāpieskata riska ģimenes un jānodrošina bērni ar ēdienu.

Laila Balode vērš uzmanību uz to, ka ģimenēs, kuras nav riska ģimenes, arī piedzīvo krīzi, tas nenozīmē, ka šajās ģimenēs visas robežas ievēros. “Dardedze” saņem zvanus, ka ģimenes nespēj tikt galā šajā krīzes laikā.

"Visi ir nedaudz apjukuši – gan bērni, gan vecāki, gan sistēmas," uzsver Laila Balode.

Attālinātās mācīšanās iespējas bērniem ar īpašām vajadzībām

Rīgas Strazdumuižas attīstības centra direktore Ligita Ģeida raksturo situāciju savā skolā, kur mācās bērni ar redzes traucējumiem - viņi apgūst vispārējo izglības programmu, skola ikdienā sniedz iespēju bērniem mācīties viņiem uztveramā veidā. Lasa Braila rakstā un mācību procesu papildina ar dažādiem materiāliem, tehniskiem palīglīdzekļiem, izmanto tehnologijas.

Skolotāji strādā, lai krīzes situācijā bērni varētu saņemt nepieciešamos materiālus. Bērnu attieksme pret mācību procesu ir dažāda, kā jau dzīvē, pauž direktore.

Vaivaru pamatskolā pedagogi strādā rūpīgi un atbildīgi, viņiem jāskaidro ļoti daudz, notiek liels darbs ar vecākiem un ģimeni. Svarīgi ir atbalsta pasākumi, asistenta pakalpojumi, speciālais pedagogs.

Izglītības departamenta direktora vietniece Ilze Seipule skaidro, ka ministrija monitorē situāciju un saņem atgriezenisko saiti. Speciālajās programmās izmanto tehnoloģijas un arī ļoti daudz pedagogu īpaši sagatavotus materiālus skolēniem.

Vecāki raidījumam skaidro, ka situācija ne vienmēr ir vienkārša, jo vecāki saskaras ar grūtībām mācību procesā.

Speciālisti piekrīt, ka mācību rezultāti attālinātās mācīšanās laikā var būt dažādi, tos nosaka bērna prasmes, iespējas un vēlme mācīties, vecāku un pedagogu atbalsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti