Ģimenes studija

Kā ir būt mammai ar īpašām vajadzībām? Trīs pieredzes stāsti

Ģimenes studija

Paliatīvā aprūpe ģimenē: fiziskie un psiholoģiskie izaicinājumi vecākiem un bērniem

Bērnistabas darba vietā: investīcija vecāku sirdsmierā

Bērnistabas darba vietā - investīcija vecāku sirdsmierā

Tuvojoties vasarai, bērnu pieskatīšana darba vietā var būt vērtīga investīcija vecāku sirdsmierā un darbinieku motivēšanā. Bērnu pieskatīšanas vietas ir dažādas – dažviet strādā bērnu pieskatītājs, citviet bērnu pieskatīšana ir pašu vecāku ziņā, bet tam ir atvēlēta īpaša vieta.

“Ģimenes studijā” plašāka saruna par bērnistabām darba vietā.

Bērnu pieskatīšanas iespējas darba vietās un izglītības iestādēs atšķiras. Dažviet ir telpa vecākiem un bērniem, kur vecāki var veltīt laiku savam bērnam vai lielāki bērni lasīt, spēlēties, vadīt laiku vieni vai vienaudžu sabiedrībā.

Otrs variants – iestādes nodrošināta bērnu pieskatīšanas vieta, kur ir auklīte vai audzinātāja.

Uzņēmumos bieži iekārto bērnistabu, kur bērni ierodas līdzi darbā vecākiem vai bērni dodas uz darbu pie vecākiem pēc skolas.

Rotaļu istaba ar ilgu vēsturi ir Latvijas Televīzijā, tā tika izveidota 1998.gadā pēc darbinieku iniciatīvas. Televīzijas vadība atbalstīja darbiniekus, un ar arodbiedrības palīdzību tapa bērnu rotaļu istaba. Rotaļu istabā strādā auklīte. Vasaras periodā rotaļu istabā ir vairāk par 20 bērniem, tad tiek pieņemta darbā vēl viena auklīte. Jāpiebilst, ka rotaļu istabu drīkst apmeklēt arī televīzijas darbinieku mazbērni.

Arī Liepājas reģionālajā slimnīcā ir iespēja darbiniekiem līdzi atvest bērnus, dienas laikā atstāt pieskatīšanai. Vidēji ir ap septiņiem bērniem dienā, vasarā ir vairāk bērnu, jo bērnudārzi tiek slēgti. Bērnus pieskata, ir nodrošināta ēdināšana un iekārtots bērnu laukums. Slimnīcas vadība saprot, ka konkurences apstākļos izdzīvos tā slimnīca, kurā būs domāts par plašu pakalpojumu loku darbiniekiem. Ideja radās ārzemēs un tika ieviesta slimnīcā. Lielākais izaicinājums ir atrast audzinātāju, kura strādās ar bērniem. Dienā darbinieki par bērna uzturēšanos bērnu istabā maksā 2,25 eiro, plus 1 eiro par ēdināšanu, pauž Liepājas reģionālās slimnīcas vadītājs Edvīns Striks.

Rīgas Stradiņa universitātē ir bērnu pieskatīšanas vieta, vecāki, nododot bērnu rotaļu istabā, katru reizi raksta līgumu ar pieskatītājiem. Attiecībā uz vecākiem ir arī savi noteikumi - viņiem jābūt sasniedzamiem, sazvanāmiem un viņi atbild, lai bērns būtu laicīgi paēdis.

Bērnu pieskatīšanas vietām ir jāatbilst likumiskajām prasībām par to iekārtojumu, vietai jābūt reģistrētai, tāpat jāievēro prasības bērnu pieskatītājiem.

Darba devējs, izveidojot bērnu pieskatīšanas vietu, respektē vecāku nepieciešamības.

Bērnu pieskatīšanas iespējas darbinieku bonusu paketē ir ļoti veiksmīgs instruments.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti