«Bērnistabā» jaunas lasīšanas un rakstīšanas spēles mazajiem. Ierādi bērnam!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Bērnistabā" ir sagatavotas jaunas spēles lasīt un rakstīt prasmju apgūšanai bērniem ar dažādiem zināšanu līmeņiem. Mazākie bērni var apgūt jaunas zināšanas, tie, kuri jau pazīst burtus un īsus vārdus var izlasīt, nostiprinās zināšanas.

Spēles "Saliec vārdus!" un "Burtu spēles" domātas bērniem ar dažādu zināšanu līmeni lasītprasmē. Burtu apguvei var izmantot puzles.

 

Zīmējumu sadaļā ir izprintējama vai virtuāli krāsojama "Pirmsābece", un arī darba lapas lasīšanas un rakstīšanas iemaņu attīstīšanai izprintējamo darbu sadaļā. Zīmēšanas sadaļā ir iespējams virtuāli rakstīt burtus un vārdus!

Tie, kuri tikai sāk apgūt lasīšanu, varēs salikt vārdus pēc parauga, pat nepazīstot burtus; tie, kuri jau nedaudz zina burtus, varēs pārbaudīt savas prasmes un gūt pieredzi vārdu rakstīšanā.

Šajā spēlē var uzlabot un nostiprināt zināšanas vārdu rakstīšanā un lasīšanā, mācīties jaunus vārdus. Spēlē izmantota pašpārbaudes metode, kas bērnam ļauj pamanīt kļūdu un veikt labojumu.

Vārdi ir salikti kopā ar attēlu, kas ir viena no lasītmācīšanās metodēm, – bērna atmiņā paliek rakstītais vārds saistībā ar attēloto lietu.

Spēle veidota augošā grūtības pakāpē, un mazākiem bērniem nepieciešams paskaidrojums, ka, iespējams, kāda uzdevuma veikšanai viņam vēl nav pietiekami daudz zināšanu, pie tās var atgriezties tad, kad spēlētājam spēle būs pa spēkam.

Spēles uzdevums – pareizi salikt vārdu. Vieglākos spēles variantos vārdu saliek pēc parauga, kas attēlots zem zīmējuma, nākamajā pakāpē no dotajiem burtiem izvēlas īsto, bet grūtākā pakāpē saliek vārdu, izvēloties vajadzīgos no dotajiem burtiem.

Spēles pašpārbaudes metode spēlētājam ļauj saprast, kurš burts izvēlēts kļūdaini, pat nezinot vārda pareizrakstību; spēlētājs, izvēloties burtus, var izveidot pareizo vārdu, tā papildus zināšanām gūstot arī ticību savām spējām un uzņēmībai, kas tiek atalgots ar punktiem.

Katrā spēles līmenī maksimālais punktu skaits ir trīs zvaigznītes, to saņem, ja līmeni izpilda bez kļūdām. Ja spēlētājs kļūdījies, saņems mazāku punktu skaitu; to var palielināt, spēlējot to pašu līmeni atkārtoti tūlīt vai pie tā atgriezties vēlāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti