Kultūras ziņas

Gruzijas mūsdienu māksla Rīgā

Kultūras ziņas

Deja glezniecībā, skaņas instalācijas, grafikas eksperimenti

Rudens brīvlaiks – iespēja gūt jaunas zināšanas

Bērni nometnē «Barontēva azotē» izzina latviskās tradīcijas un vēsturi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rudens brīvlaika nedēļā Rīgas bērniem ir iespēja saturīgi pavadīt laiku dažādās dienas nometnēs,  viena no tām jau septīto gadu ar pilsētas domes atbalstu notiek “Barontēva azotē” – Krišjāņa Barona memoriālajā muzejā.

Arī šogad tās mērķis ir iepazīstināt bērnus ar latvisko dzīvesziņu un izzināt mūsu tautas vēsturi.

Nometnē “Barontēva azotē “ sākusies  pulcēšanās pirmā diena. Rīta cēlienā bērni ir paguvuši sapazīties un  iemācīties kopīgu dziesmu, kā arī  cits citam parādījuši mājasdarbu – savu vērtīgāko lietu, ko viņi liktu senču iecienītajās pūralādēs! Bet šīsdienas galvenais notikums – došanās uz Nacionālo bibliotēku apskatīt slavenā Dainu skapja oriģinālu.

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece Māra  Vīksna uzslavē bērnus: “Tas ir brīnišķīgi, ka esat atbraukuši un gribat redzēt īsto Dainu skapi. Mēs esam atļāvušies izņemt greznās starpkartītes. Tādas ir arī Barona Dainu skapī. Viņš pats ir tādas piegriezis.”

Ne katru dienu gadās tik tuvu piekļūt UNESCO Pasaules atmiņā iekļautā Dainu skapja saturam – tautas dziesmu lapiņām ar Barona sievas Dārtas šūtajām lentītēm vai otra lielā folkloras tēva  – pasaku vācēja Anša Lerha-Puškaiša manuskriptiem.

“Brīvlaikos  vecāki ar bērniem dodas uz kino, uz izklaides vietām, un nedodas uz tādām vietām, kur tik bieži nevar nokļūt ar vecākiem, un tāpēc mēs arī dalāmies šajos noslēpumos ar bērniem,” nometnes ideju raksturo  K.Barona muzeja pedagoģe Dita Barona.

Uzrunātie bērni nometni raksturo pozitīvi, jo var daudz jauna un interesanta uzzināt, apmeklēt vietas, kuras nebija zināmas, un arī atpūsties no tehnoloģijām.

“Mēs telefonus un datorus noliekam malā. Mēs savā starpā sarunājamies – katru rītu mēs pārrunājam, ko esam vakar darījuši, un man liekas, lieliski var redzēt, ka bērni prot atpūsties arī bez šīm tehnoloģijām un varbūt arī iet uz tādām vietām, kas, brīžiem liekas, nav populāras,” skaidro muzeja speciāliste.

Nākamajās nometnes dienās bērni dosies ekskursijās uz Burtnieku namu, kur Barontēvs dzīvojis un strādājis, arī uz Brāļu kapiem, Vecrīgu un pat uzkāps Brīvības piemineklī!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti