Dienas ziņas

Aicina atstāt liecības par karavīriem

Dienas ziņas

Cimdiņu apsveikumi sirds siltumam

Latvijas kontūra Haidparkā

Bērni Londonas Haidparkā izstaigā Latvijas kontūru

Gaidot valsts simtgadi, Londonas latviešu skolas bērni Haidparkā izstaigājuši Latvijas kontūru, vairāk uzzinot par Latvijas novadiem un pilsētām.

Haidparka perimetrs ir 7 kilometri, un iepriekš izplānotais Latvijas kontūras maršruts bija 6,5 kilometrus garš. Sākotnēji tika lēsts, ka to iespējams izstaigāt pusotrā stundā, taču atsaucība bija negaidīti liela, ierodoties vairāk nekā 100 dalībniekiem plašā vecuma amplitūdā, tādēļ iešana gāja krietni lēnāk. 

"Mēnesi atpakaļ mums bija Latvijas kontūras brauciens cauri Londonai.

Un bija daudzi vecāki, kuri vēlējās šo kontūru izbaudīt kopā ar bērniem, bet kā nekā, tas tomēr milzīgs gabals. Mēs izvēlējāmies šādu pašu kontūru izveidot arī Haidparkā,

jo tas ir diezgan liels parks un tur ir pietiekoši vietas, lai varētu šo kontūru arī izzīmēt, un tagad mēs arī to dzīvē izstaigājam," pastāstīja gājiena organizators Dāvis Viļums.

Bērniem tā bija laba iespēja mācīties Latvijas pilsētu nosaukumus. 

Skolā no rīta tika izdalītas īpaši sagatavotas lapas ar pastaigas laikā veicamiem uzdevumiem. 

"Tā jau bērniem ir grūti saprast, ko mēs te īsti darām, mēs te ejam pa parku. Bet, lai to visu padarītu mazliet aizraujošāku, mēs iedevām viņiem uzdevumus, lai viņi var pa ceļam skaitīt vāveres un skatīties koku lapas un visu pārējo," skaidroja Viļums.

Pēc lielās staigāšanas dažiem bērniem bija jādodas atpakaļ uz dejošanas nodarbību, un, kā atzina mammas, tad šoreiz bija pati lēnākā dejošanas nodarbība, kāda jebkad bijusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti