Bērni ar smagām slimībām un viņu ģimenes varēs saņemt ilgstošu emocionālu, sociālu un garīgu atbalstu

Bērnu slimnīca uzsākusi vērienīgu projektu, kas sniedz iespējas līdz 2027. gada vidum ne tikai Bērnu slimnīcā, bet arī bērna dzīvesvietā, sadarbojoties ar pašvaldību sociālajiem dienestiem, nodrošināt ģimenēm ilgstošu emocionālu, sociālu un garīgu atbalstu. Atbalsta veidus un apjomu bērniem ar smagām slimībām un viņu ģimenēm rekomendē, nodrošina un koordinē Bērnu slimnīcas speciālisti.

Tagad bērniem ar smagām slimībām vai funkcionāliem traucējumiem, kā arī viņu ģimenēm Bērnu slimnīcā ir nodrošinātas iespējas saņemt plašāku un ilgstošāku emocionālo, sociālo un garīgo atbalstu. Bērnu slimnīcas sociālais darbinieks ne tikai koordinē speciālistu konsultācijas, kamēr bērns ārstējas stacionārā vai ambulatori (arī pēc ārstēšanās, ja vecāki izvēlas saņemt atbalstu Bērnu slimnīcā), bet arī seko līdzi ģimenes gaitām dzīvesvietā, kur atbalstu pašvaldības sociālā dienesta iespēju robežās sniedz piesaistītie speciālisti. Visi atbalsta pakalpojumi, ko nodrošina Bērnu slimnīcā, tiek sniegti par projekta līdzekļiem. Šobrīd projekta sniegto atbalstu jau saņem 60 ģimenes, vidēji tiek reģistrēti trīs pieteikumi dienā.

Atbalsta saņēmēji ir bērni līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai, kuriem diagnosticēta smaga slimība vai ir funkcionālie traucējumi, esoša vai prognozējama invaliditāte. Tāpat atbalstu var saņemt tie ģimenes locekļi, ar kuriem bērns dzīvo vienā mājsaimniecībā un kuriem ir radušās grūtības viņa fiziskā un psiholoģiskā stāvokļa dēļ. Atbilstību atbalsta saņemšanai projektā izvērtē Bērnu slimnīcas ārsti. Pēc situācijas izvērtēšanas atbalsts pienākas visiem bērniem un viņu ģimenes locekļiem, neatkarīgi no tā, kad noteikta diagnoze. Ja bērns saņem paliatīvās aprūpes pakalpojumu, šī projekta ietvaros atbalsts netiek sniegts.

"Projekta sākuma posmā par iespējām iesaistīties tika informētas visas pašvaldības, un gandrīz visas (91%) izteica vēlēšanos sadarboties," gandarīta ir Lelde Bērziņa, projekta vadītāja Bērnu slimnīcā.

Atbalsta veidi, ko bērni ar smagām diagnozēm var saņemt, ir:

  • Bērnu slimnīcas speciālistu konsultācijas klātienē vai attālināti;
  • atbalsta grupas bērniem un/vai ģimenes locekļiem;
  • Bērnu slimnīcas speciālistu rekomendācijas par atbalstu ģimenei dzīvesvietā;
  • Bērnu slimnīcas sociālā darbinieka atbalsts visā rekomendēto pakalpojumu sniegšanas laikā;
  • atbalsta pakalpojumi dzīvesvietā sadarbībā ar pašvaldības sociālo dienestu.

Atbalsta sniedzēji Bērnu slimnīcā un dzīvesvietā ir: sociālais darbinieks, psihologs, kapelāns un Pirmās emocionālās palīdzības mamma (PEP mamma) – māmiņām līdz bērna trīs gadu vecumam. Ārstējoties uz vietas Bērnu slimnīcā, tiek piedāvāts arī pediatrijas spēles speciālista un auklītes sniegtais atbalsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti