4. studija

Kāpēc tālsatiksmes autobusi neiegriežas Saulkrastu dzelzceļa stacijā?

4. studija

Vai Ķekavas apvedceļa būvētāji par kājāmgājējiem ir aizmirsuši?

Kāpēc PMLP nodaļā pēc dokumentu izgatavošanas atsakās pasē reģistrēt bērnus?

Bērna ierakstīšana pasē ir ilgāks process; aicina vecākus laika taupīšanai izmantot tehnoloģijas

Joprojām veidojas rindas, lai tiktu pie pases un elektroniskās identifikācijas (ID) kartes. Nereti cilvēki ir pat spiesti ņemt brīvdienas un doties ārpus Rīgas, ja galvaspilsētā rindas izstāvēt kļūst nepiespējami vai ja dokuments vajadzīgs steidzam. Patlaban tiek ieteikts par dokumentiem domāt savlaicīgi, izmantot modernās tehnoloģijas, ja tādu nav – vaicāt pēc palīdzības.

Arī mūsu skatītāji – ģimene ar bērniem – nolēmuši doties Ziemassvētku brīvdienās, tātad bērniem steidzami jānokārto pases.

"Dzīvojam Rīgā, bet tā kā pierakstu nevar dabūt tik viegli, pierakstījāmies Tukumā. Divi bērni, divi laiki – kopā stunda. Kundze apstrādāja visus nepieciešamos dokumentus 15 minūtēs. Kad lūdzu, lai paņem manu pasi un ieliek zīmogu par jaunāko bērnu, man tika atteikts, aizbildinoties, ka vēl daudz darba ar mūsu papīriem pēc mūsu aiziešanas! Mans jautājums un arī dusmas – vai tiešām tas ir par daudz prasīts, lai paņem tajā pašā pierakstā arī vecāka pasi un ieliek tajā bērna datus?" raksta Inese.

Ģimene no Āgenskalna jautā – ja jau bija saņēmuši pierakstu, rezervējuši laiku, kāpēc zīmoga iespiešana pasē par bērnu tika atlikta uz citu pieraksta laiku?

Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldē (PMLP) aizbildinās ar darbinieku trūkumu, jo tieši tajā dienā Tukumā vismaz pieci pārvaldē strādājošie nav bijuši darbā un pasei jebkurā gadījumā no Tukuma ir jāceļo uz Rīgu, lai tajā ievadītu datus par bērnu.

"Bērna ierakstīšana pasē nenozīmē zīmoga iespiešanu pasē, tas ir sarežģītāks process, kas notiek ārpus nodaļas, kas notiek Rīgā, un vecākiem parasti sava pase ir jāatstāj nodaļā, ar to jārēķinās. Šajā konkrētajā gadījumā bija situācija, kad Tukuma nodaļa strādāja ļoti samazinātā kapacitātē, no septiņiem darbiniekiem strādāja tikai divi, tāpēc klienta lūgumus nevarēja izpildīt," skaidroja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja Madara Puķe.

Tomēr pēdējā laikā aizvien biežāk dzirdami gadījumi, kad cilvēki, lai nokārtotu dokumentus, spiesti izvēlēties citu pilsētu pakalpojumus, kaut gan pases nokārtošanas dienests ir pāris soļu attālumā no dzīvesvietas.

"Mums vajag nokārtot, nav numuriņu, jābrauc uz Čiekurkalnu, nevaram nekur tikt. Mums pateica, ka mēs varam atbraukt pulksten 7.00, pastāvēt uz ielas vienu stundu, astoņos viņi sāk strādāt, mēs paņemsim numuru, ja paveiksies, tad mēs tiksim, bet tikai 30 numuriņus dienā iedeva šeit," ar pieredzi dalās Žanna.

Arī mūsu skatītājai ir jautājums – kāpēc jādodas no Āgenskalna, kur pasu daļa ir tā teikt "deguna galā", uz Tukumu, kas ir vairāk nekā 60 kilometru attālumā?

"Mēs ar vīru bijām paņēmuši brīvu dienu darbā, viens bērns izņemts no skolas, otrs no dārziņa, un veicām ceļu līdz Tukumam, kas arī maksā naudu. Kad pase būs gatava, tad atkal mērosim šo ceļu, lai dokumentus saņemtu!"

Tikmēr Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē iesaka sadarboties ar modernajām viedierīcēm.

"Mēs esam ieviesuši iespēju klientiem iestāties attālināti konkrētā dienā, jo ir "Qticket" mobilā lietotne, un jāizvēlas sadaļa "Iestāties rindā šodien", tad klients redzēs, cik priekšā klientu un cik daudz laika jāgaida, lai saņemtu pakalpojumu, to var izdarīt arī mājās un gaidīt savu rindu, " iesaka Puķe.

Puķe aicina klientus sekot informācijai PMLP mājaslapā, oficiālajos tīklos, tur arī publicē, kurās nodaļās samazināta kapacitāte, kurās nodaļas pieejams – tas viss pieejams mājaslapā.

Patlaban tiek ieteikts par dokumentiem domāt laikus, izmantot modernās tehnoloģijas, ja tādu nav – vaicāt pēc palīdzības, un jāatceras, ka ID kartes pēc jaunā gada būs obligāts personu apliecinošs dokuments, tikai paliek jautājums – vai pasu izsniegšanas nodaļas tiks galā ar rindām?

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti