Bārbeles Zēnu pamatskolā akcentē tēva lomu zēnu audzināšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Bārbeles Zēnu pamatskola “Saknes un Spārni” īpašu vērību pievērš zēnu skološanai un bērnu attiecībām ar tēviem.

2018. gada septembrī durvis vēra vaļā Bārbeles Zēnu pamatskola “Saknes un Spārni”, kas ir unikāla, jo piedāvā līdz šim vēl nebijušu mācību procesu Latvijā. Skolas mērķis ir nodrošināt labvēlīgu vidi audzēkņu izaugsmei, radošai izpausmei, sadarbības un mācīšanās iemaņu attīstībai, veicināt katra skolēna pašiniciatīvu un atbildību par savu mācīšanos un rīcību. Tā meklē, kā arī ikdienas pedagoģiskajā procesā iestrādā jaunus ceļus izglītībā un aktualizē vīriešu un tēvu lomu zēnu attīstīšanā. Tāpat skola izglīto sabiedrību, vecākus un skolotājus puišu audzināšanā mūsdienās, iesaistot skolēnu tēvus un vienlaikus sniedzot izglītojamajiem konkurētspējīgu izglītību.

Skolas direktore Ilona Blūma portālam Lsm.lv pauž, ka skolā mācās vien 11 zēni, bet viņi atspoguļo visas Latvijas problēmas.

Pirmajā mācību gadā skolā mācījās 11 zēni no 1.līdz 4.klasei, apgūstot vispārējo pamatizglītību pēc Montesori pedagoģiskajiem principiem. Nākamajā mācību gadā skolā būs arī 5.klase. Skolas mērķis – radīt piemērotu vidi, lai zēni izveidotos par daudzpusīgām, rīcībspējīgām un atbildīgām personībām.

Sākot skolas darbu pērn, tās dibinātājs Andrejs Mediņš bija iecerējis, ka skolā nebūs apkalpojošā personāla, jo puikas mācīsies visu darīt paši, sakopt skolu, pieskatīt, rūpēties par tās apkārtni, saimniecību un tai skaitā arī skolas virtuvi. Skolas direktore skaidro, ka iecere par patstāvības audzināšanu zēniem ir izdevusies, zēni visu dara paši ar prieku.

Paralēli izglītības programmas apguvei tiek piedāvāts plašs ārpusstundu nodarbību klāsts - avio simulācijas un lidmodeļu konstruēšanas fakultatīvs, ko vada pilots un lidmašīnu būvētājs Aivars Grahoļskis, kā arī ornitoloģija Latvijas ornitoloģijas biedrības pārstāvja, žurnāla “Putni dabā” redaktora un šīs skolas dabaszinības skolotāja Agņa Buša pakļautībā.

Bārbeles Zēnu pamatskola ir vairāku pedagoģisku inovāciju aizsācēja, piemēram, tā ir pirmā mācību iestāde tieši zēnu skološanai un pirmā, kas skolas aktivitāšu norisē īpašu uzmanību pievērš tēvu iesaistei. Viena no skolas pamatvērtībām ir kopības apziņas veidošana, bet pats svarīgākais -

tēvu klātbūtne un aktīva darbošanās skolas dzīvē notiek vismaz vienu dienu nedēļā visa mācību gada garumā.

Ilona Blūma pauž, ka skolas 11 zēniem ik nedēļu brauc ciemos tēti un vectēvi. Ja tēvs nepiedalās zēna audzināšanā, uz skolu var braukt krusttēvi, ģimenes draugi vai citas uzticības personas. Ir vecāki, kuri nevar katru nedēļu vienu dienu iesaistīties skolas darbā, tad to kompensē citā laikā vai kādā gadījumā tēvs pat veselu nedēļu atvaļinājumu vada skolā. Četru zēnu vecāki ir šķīrušies, bet šāda skolas filozofija vecākus satuvina, vienā gadījumā pat notika ģimenes atkalapvienošanās.

Ideju par skolas tapšanu ir aizsācis priesteris Andrejs Mediņš. Šis ir sens sapnis, kas ar īpašiem palīgiem beidzot ir piepildījies un attīstījies, vēloties, lai mācības šajā skolā dod pienesumu jauno censoņu dzīvēs, kā arī sabiedrībai kopumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti