Balvos bērni apgūst dzīves prasmes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Balvos Bērnu un jauniešu centrā pirmo gadu darbojas pulciņš “Dzīves prasmju ABC”. Pulciņā iespējams iemācīties prasmes, kas noder dzīvei, kā ēst gatavošana, savstarpējā komunikācija, dažādu lietu izgatavošana, noformēšana un vēl citas, kuru apgušanai mājās kopā ar vecākiem nav pietiekami daudz laika.

Balvos bērni apgūst dzīves prasmes
00:00 / 05:13
Lejuplādēt

Dzīves prasmju nodarbības sākumā bērni vienuviet noliek mobilos telefonos, lai netraucē un nenovērš uzmanību. Šajā reizē bērni kopā ar nodarbību vadītāju Ditu Niperi mācīsies pagatavot sev maltīti. Uz galda garie makaroni, cīsiņi, gurķi, tomāti un dilles. Pirms sagatavot makaronus un cīsiņus vārīšanai, jāieslēdz plīts un katliņā jāielej nepieciešamais daudzums ūdens, meitenes to dara pašas.

Nodarbības notiek reizi nedēļā, tās notiek divās grupās, jaunāko un vecāko klašu skolēniem.

“Šeit mēs nekādas pārgudrās lietas nedarām.

Es pati no savas personīgās pieredzes zinu, ka ir ļoti maz nedalīta laika bērniem, cik mēs ar viņiem kopā pavadām saturīgi laiku, arī kopīgi gatavojot, tas ir tāds saturīgi pavadīts laiks.

Pati saskāros, kad mans bērns - students aizgāja uz Rīgu. Viņš zvana mammai un prasa dažādas lietas, tādas ikdienišķas parastas lietas. Viņš ir dzīvojis, to visu redzējis, bet nav nekad pats darījis. Un tad radās doma, ka sāksim ar visu, kas nepieciešams ikdienai: ieslēgt plīti, sasildīt kaut ko, mācījāmies pagatavot veselīgu zaļo tējiņu,” stāsta nodarbību vadītāja Dita Nipere.

Nodarbību telpā ir dažādas iekārtas, ar kuru palīdzību bērni var iemācīties ko jaunu.

“Mums ir virtuves iekārta, dažādas sadzīviskas lietas, ar dažām mēs jau esam iepazinušies un iemācījušies kā ar tām darboties, bet dažas mums vēl ir priekšā. Mums virtuves kombains stāv un tvaika gludeklis. Pieredze, ko mēs te gūstam, ir ļoti nepieciešama bērniem,” skaidro Nipere.

Nodarbībās mācās arī, kā skaisti noformēt galdu, izgatavot dažādas lietas, piemēram, nākamajā reizē mācīsies taisīt plastilīnu.

“Mēs sanākam, sataisām tējiņu un mums ir kārtis, velkam kārtis un dažādus jautājumus viens otram uzdodam, mācāmies sarunāties. Komunikācijas prasmes mums ir ļoti svarīgas, jo bērniem tas ir ļoti aktuāli un pietrūkst, kad viņi viens ar otru vienkārši sarunājas, jo jūs redziet, ko bērni dara - sēž telefonos,” norāda Nipere.

Tomēr visvairāk bērniem patīk nodarbības, kurās viņi kopā gatavo ēst.

“Man ļoti patīk šajā pulciņā gatavot ēst, vēl spēlēties spēles dažādas. Taisīt taisījām putnu būrīšus, spēli. Mājās gatavoju, palīdzu mammai. Man patīk cept pankūkas. Es cepu lielās pankūkas,” stāsta 2. klases skolniece Ieva.

“Man ļoti patīk spēlēties ar draudzenēm. Mums ir spēlēs, un mēs taisām ēst, ēst taisīt ir visinteresantākais, es pirms tam nebiju viena pati vārījusi makaronus,” saka 2. klases skolniece Ketrīna.

Nodarbību beigās ir patīkamā daļa, kad tiek nogaršots pagatavotais. Šoreiz gan nedaudz makaroni bija salipuši, un visi kopīgi secināja, ka vajadzēja vairāk pieliet ūdeni. Tomēr viss kopumā izdevās veiksmīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti