Skaties Baltvilka balvas pasniegšanas ceremonijas tiešraidi!

Šodien, 24. jūlijā, rakstnieka Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā, notiks Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšana. No plašā jaunāko bērnu grāmatu klāsta starptautiskās Baltvilka balvas žūrijas eksperti šogad kā labākos izraudzījušies 12 latviešu autoru darbus un trīs tulkojumus. Balvas pasniegšanu varat skatīties tiešraidē portālā Lsm.lv un Lsm Bērnistabas FB kontā.

Balvai nominēto grāmatu sarakstu izveidojusi Baltvilka balvas žūrija, ko vada LU profesore, bērnu literatūras speciāliste Ilze Stikāne, kopumā izskatot 87 grāmatas, kas izdotas laikā no 2016. gada maija līdz 2017. gada maijam.

Žūrija piešķir balvas trīs kategorijās: latviešu rakstnieka darbs, latviešu mākslinieka darbs, latviski izdots Baltijas jūras reģiona rakstnieka un viņa tulkotāja darbs, kā arī tiks pasniegta VAS "Latvijas valsts meži" balva "Jaunaudze" par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.

Balvas pasniegšanas ceremonija sāksies pulksten 18.00, pasākuma tiešraidi var vērot portālā Lsm.lv un Lsm Bērnistabas FB kontā.

Jau iepriekš Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (IBBY Latvijas nodaļa) ziņoja, ka Jāņa Baltvilka balvas starptautiskā laureāte šogad ir vācu rakstniece Anete Mīrsva (Annette Mierswa), bet balvu par viņas grāmatas “Samsona ceļojums" (Jāņa Rozes apgāds) tulkojumu latviešu valodā saņems Inga Karlsberga.

Šodien, 24.jūlijā pulksten 11.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkā notiks ikgadējie Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi. Uz pasākumu aicināti bērni, vecāki un visi bērnu literatūras interesenti, ieeja brīva.

Lasījumos piedalīsies Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas 2017. gada laureātes - vācu rakstniece  Anete Mīrsva (Anette Mierswa) no Hamburgas un tulkotāja Inga Karlsberga. Baltvilka balvu žūrijas eksperti viņām piešķīruši par aizkustinošo un dzīvesgudro grāmatu “Samsona ceļojums”, kas iznākusi Jāņa Rozes apgādā (latviešu izdevumu ilustrējis Mārtiņš Zutis). Tā veltīta zēna un suņa draudzībai.

Jaunus oriģināldarbus un tulkojumus lasīs dzejnieki un atdzejotāji Indra Brūvere-Daruliene, Kārlis Vērdiņš, Juris Kronbergs, Inese Zandere, rakstnieks Māris Rungulis, tulkotāja Mudīte Treimane.

Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšana notiek kopš 2004. gada, bet kopš 2008. gada balvu piešķir arī vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam. Balvas uzdevums ir fokusēt sabiedrības uzmanību uz pozitīvu mērķi – bērnu, kurš lasa interesantu un skaistu grāmatu latviešu valodā.

Baltvilka balvas mērķis ir palīdzēt latviešu bērnu literatūrai nonākt jaunā attīstības pakāpē, pievērst talantīgu rakstnieku un mākslinieku interesi bērnu grāmatām un rosināt bērnus un viņu vecākus izvēlēties augstvērtīgas grāmatas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti