«Austra, mākoņi un mazais putniņš» – izdota grāmata bērniem par adopciju

Septembra nogalē iznākusi bērnu grāmata "Austra, mākoņi un mazais putniņš" ir pirmā latviešu oriģinālliteratūrā, kas kalpos kā labs pamats atklātu sarunu rosināšanai par bērna pagātni ģimenēs, kuras savā mīlestībā uzņēmušas bērnus. Tā noderēs adoptētājiem, audžuvecākiem, aizbildņiem un visiem interesentiem. Grāmatas stāsta autore ir Zane Zusta, māksliniece – Krista Bitmete.

"Ikviens audžuvecāks un adoptētājs zina, ka ģimenes veidojas dažādi, – ne vienmēr bērni tajās piedzimst. Lai šo stāstu izstāstītu ģimenēs uzņemtajiem bērniem, vecākiem nereti nepieciešams atbalsts, jo bērnu piedzīvotie dzīves stāsti bieži ir sarežģīti, bet daži jautājumi – grūti atbildami. Mūsu darba pieredze un psihologu ieteikumi liecina, ka atklātas sarunas par ģimenes uzņemto bērnu pagātni palīdz veidot veselīgākas un uzticības pilnākas attiecības jaunajā ģimenē. Lai atbalstītu adoptētājus, audžuvecākus un aizbildņus sarunās ar bērniem, ir tapis šis īpašais stāsts par mazo Austru un viņas satikšanos ar mammu," skaidro Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja.

Grāmata tapusi, atzīmējot Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas 25 gadu darbības jubileju. Pateicoties Sabiedrības integrācijas fonda finansējumam, grāmata bez maksas nonāks ikvienas uzņemošās ģimenes – adoptētāju, audžuģimeņu un aizbildņu rīcība. Ikviena uzņemošā ģimene grāmatu varēs saņemt savā ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrā visā Latvijā.

Rakstniece Zane Zusta atklāj, ka grāmatas iniciatore bijusi kāda mamma, kura paudusi lūgumu pēc šāda veida materiāla.

Par SOS bērnu ciematiem

Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un uztur ģimeņu atbalsta centrus un ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrus "Airi vecākiem" vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), četrās integrētajās SOS ģimenēs, kā arī SOS jauniešu mājā Jelgavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 120 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Kopumā visās SOS bērnu ciematu īstenotajās atbalsta programmās gada laikā palīdzību saņem vairāk nekā 1200 bērnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti