«Augstāk par zemi» - gudra grāmata bērniem par arhitektūru. Atvēršanas svētki

Grāmata bērniem "Augstāk par zemi" vēsta par Rīgu un tās virsotnēm. To varēs izmantot gan kā ceļvedi Rīgas torņu iepazīšanai, gan kā uzziņu literatūru, bet vienlaikus tā ir arī saistoša lasāmviela bērniem. Grāmata, kas 2018. gada nogalē klajā nāca  izdevniecības “Droši un Koši” paspārnē, atvēršanas svētkus svinēs Gaismas pilī.

Grāmatā “Augstāk par zemi” vesels atvērums atvēlēts arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkai jeb Gaismas pilij, tādēļ grāmatas atklāšanas pasākums otrdien, 15. janvārī, plkst. 11.00 notiks LNB korē.

“Augstāk par zemi” ir izklaidējošs stāsts par kolorītu trīsbērnu ģimeni, kas apmeklē Rīgas virsotnes un, risinot savas privātās drāmas, daudz uzzina par Rīgas arhitektūru, vēsturi un dažādām jomām, kas saistītas ar attiecīgu namu funkcijām.

Teksta autores ir kultūras žurnāliste Zane Volkinšteine, mākslas zinātniece Baiba Grīnberga un ilustrāciju autore Agnese Aljēna. Visas trīs radošā sadarbībā ir izveidojušas savu stāstu par Latvijas galvaspilsētu.

Rīgas torņu kontekstā visbiežāk pirmie prātā nāk Vecrīgas baznīcu torņi, taču “Augstāk par zemi” autores piedāvā paraudzīties uz plašāku, dažādos laikos tapušu pilsētas panorāmu. No Rīgas pils torņiem līdz elektrostacijas tornītim pie Operas, no ugunsdzēsēju depo (ar Ugunsdzēsības muzeju turpat blakus) līdz observatorijas tornim, ūdenstorņiem, jūgendstila ēku spicēm un dažādām citām iespaidīgām vertikālēm.

Baiba Grīnberga, projekta idejas autore: “Šodienas bērni būs mūsu pilsētas veidotāji nākotnē, tāpēc šķiet svarīgi ģimenēs runāt par vidi, ko ar saviem darbiem un attieksmi veidojam. Pilsēta nerodas vienā dienā, tā ir paaudžu paaudzēs nodotais kultūras mantojums un mūsdienu attieksme gan pret vēsturi, gan to, kas top no jauna.”

Mārtiņš Ķibilds, Latvijas Televīzijas raidījuma "Atslēgas" vadītājs: “Kad es biju mazs, mana pielūgsmes grāmata bija Zaigas un Māra Gaiļu  “Mēbeles jauniem cilvēkiem”. Es to dievināju. Zināju no galvas. Mani bērna piedzīvojumi ar šo vienu grāmatu atstājuši pēdas uz visu dzīvi. Arhitektūras pētīšana ir mans hobijs un darbs. Gudras grāmatas bērniem par arhitektūru netop bieži. Nešaubos – arī šajā kāds atradīs savu dzīves ceļa karti.”

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti