«Augstāk par zemi» - grāmata bērniem Rīgas iepazīšanai

Izdevniecībā “Droši un koši” iznākusi bērnu grāmata Rīgas iepazīšanai – “Augstāk par zemi”, to var izmantot gan kā ceļvedi Rīgas iepazīšanai, gan kā aizraujošu lasāmvielu un uzziņu literatūru.

“Augstāk par zemi” ir izklaidējošs stāsts par kolorītu trīsbērnu ģimeni, kas apmeklē Rīgas virsotnes un, risinot  savas  privātās  drāmas,  daudz  uzzina  par  Rīgas  arhitektūru,  vēsturi  un  dažādām  jomām,  kas saistītas ar attiecīgu namu funkcijām.

Grāmata ir domāta ģimenēm un skolas vecuma bērniem, un tā radīta ar mērķi vienkāršā un tēlainā valodā runāt par kultūras mantojumu un vēsturi, kā arī parādīt, ka pasaulē visas mākslas un zinātnes ir savstarpēji saistītas.


.
Pateicoties  divkrāsu  tekstiem,  ir  iespēja  izvēlēties – lasīt pamatstāstu,  lai  uzzinātu,  “kā  viss beigsies”, vai ļauties enciklopēdiskai šķirstīšanai “pa diagonāli”. Grāmatā ir 60 lappuses, un ik atvērumā publicētas ilustrācijas – pilsētas  skati  un  arhitektūras  objekti,  ko  māksliniece  Agnese  Aljēna  zīmējusi akvareļtehnikā. Tieši zīmējums pretstatā fotogrāfijai ļauj pilsētu pētīt lēni un pamanīt īpašās detaļas.

Rīgas torņu kontekstā visbiežāk pirmie prātā nāk Vecrīgas baznīcu torņi, taču “Augstāk par zemi” autori piedāvā paraudzīties uz plašāku, dažādos laikos tapušu pilsētas panorāmu.

No Rīgas pils torņiem līdz elektrostacijas tornītim pie Operas, no ugunsdzēsēju depo (ar Ugunsdzēsības muzeju turpat blakus) līdz observatorijas  tornim,  ūdenstorņiem,  jūgendstila  ēku  spicēm,  “Stikla  kalnam”  un  dažādām  citām iespaidīgām  vertikālēm.  Grāmata  noderēs  gan  kā  sveiciens  no  Rīgas  citviet  dzīvojošajiem,  gan  kā ceļabiedrs aizraujošai ekspedīcijai pa Rīgu un arī kā pamudinājums ieiet ēkās, kurās nav iepriekš būts.
Grāmatā iekļauta arī pilsētas karte.

Teksta autores  ir  kultūras  žurnāliste Zane  Volkinšteine,  mākslas  zinātniece Baiba  Grīnberga un ilustrāciju  autore Agnese Aljēna.

Grāmatas  atklāšanas  svētki  notiks  2019.  gada 15. janvārī,  bet  jau 2018.  gada 8. decembrī visi interesenti tiek aicināti uz zīmēšanas rītu kopā ar grāmatas autorēm. Iespēja aplūkot un iegādāties grāmatu, neformālas sarunas un torņu skicēšana notiks restorānā “Herbārijs” – vietā, no kuras redzamas daudzas “Augstāk par zemi” pieminētās virsotnes. Pasākums iecerēts no plkst. 11.00 līdz 15.00.

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti