Dienas ziņas

Olaines pagastā lielā platībā deg mežs

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vāks līdzekļus vasaras nometnēm īpašajiem bērniem

Audžumamma: «Nepaej garām» nometne bērniem iemāca patstāvību

Latvijas Bērnu fonds un Latvijas Televīzija jau daudzus gadus kopīgi veido akciju “Nepaej garām”, lai vāktu līdzekļus vasaras nometnēm īpašajiem bērniem. Viņiem tā nav tikai atpūta un jauki pavadīts laiks, bet dod arī sajūtu, ka neesi viens un daudz ko vari izdarīt pats. 

Māsu Santas un Signes viens no svarīgākajiem dienas uzdevumiem ir izvest ārā sunīti Binniju. 15 gadus vecā Santa ir vecākā un prātīgākā māsa, Signe ir nepilnus 2 gadus jaunāka un ļoti aktīva.

Mamma Santa ir meiteņu aizbildne, kas māsiņas ģimenē uzņēma agrā bērnībā. Trīs vecākie bērni jau izauguši un aizgājuši savā dzīvē.

“Mazās meitenes, lielākie, kad paauga, aizbraucām apskatījāmies, tā kā bija divas, tad uzreiz sapratām – vai nu abas ņemsim vai... nu, nešķirsim. Viņas ir māsas, vienai bija divi gadi, otrai bija septiņi mēneši, atvedām mājās, kad vajadzēja sākt iet skolā, vēl bērnudārzā saprata, ka nav ar to attīstību kā vajag,” pastāstīja Santa. 

Meitenes mācās netālajā internātskolā, speciālā izglītības programmā.

Kā stāsta Santa, meitenēm patīk dziedāt patīk, dejot patīk, griezt un taisīt visādus mākslas darbus.

“Citiem bērniem ne visai patīk prom no mājām, bet viņām patīk, viņas gaida to nometni,” viņa norāda. 

Par ģimenes mīluļiem Binniju un kaķeni Pūku, arī zivtiņām meitenes rūpējas pašas. Mācās atbildību. Savukārt vasaras nometne māca patstāvību.

“Kaut vai to, ka pašām savas drēbes jāsakārto, nav mamma blakus, kas pasaka, tu dari to, dari to. Draudzēties iemāca, ka jādraudzējas ar visiem bērniem, nometnē ir dažādi bērni, ir bērni ratiņkrēslā un viņas redz, ka bērni ir dažādi, ka visi nav vienādi,” uzskata audžumamma. 
 
Latvijas Bērnu fonds vasaras nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām, maznodrošināto un audžu ģimeņu bērniem sāka rīkot pirms 30 gadiem. Tajās pabijuši jau 14 tūkstoši bērnu. Un katram no viņiem tas ir bijis piedzīvojums ar lielo burtu.

“Tas, kas var komunicēt ar saviem vienaudžiem, vecāki var atpūsties un drusku sevi savest kārtībā, tā ka tas tāds pozitīvs moments, kāds varbūt brauc uz dienvidiem un tas ir ļoti labi, bet šiem bērniem ir prieks, ka varēs atpūsties skaistās vietās tepat Latvijā nometnē,” uzsver Latvijas Bērnu fonda vadītājs Andris Bērziņš. 

Lai vāktu līdzekļus, Latvijas Televīzijas ēterā sestdienas vakarā izskanēs labdarības koncerts “Nepaej garām” un kādu mazu sirdi iepriecināt varēs, zvanot uz ziedojumu tālruni 90006484.

Santa un Signe ļoti cer, ka šogad nometnē atkal varēs peldēties, dejot un iemācīties kādu jaunu rokdarbu, ar ko iepriecināt mammu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti