+Audzis projekts «Veselības mācība» palīdzēs pusaudžiem rast atbildes par savu ķermeni, emocijām un daudz ko citu

Pusaudžu vecums ir ļoti īpašs un sarežģīts, tam piekritīs vai katrs vecāks. Tomēr dabā ir iekārtots tā, ka vecumposmā, kad jaunietim ik dienu ir kas jauns un nezināms par paša ķermeni, attiecībām, emocijām, veselību un citām svarīgām tēmām, ir ļoti grūti un sarežģīti vērsties pēc palīdzības. Tāpēc nepieciešami palīgi. Esam izveidojuši īpašu vietni pusaudžiem - ltv_plusaudzis platformu. Vecāki, ierādiet to saviem bērniem, tur viņi varēs rast atbildes uz daudziem interesējošiem jautājumiem.

Cik gados meitenes uzzināja vairāk par mēnešreizēm vai par to, cik neveselīgi ir sevi salīdzināt ar citiem un citām, īpaši tām, kas sociālajos tīklos atrāda ideālu dzīvi, kādas nemaz nav? Cik daudz laika pagāja, kamēr katra no mums izdomāja, vai labāk lietot paketes vai tamponus, vai izmēģināt kaut ko citu, piemēram, piltuvi vai īpašās apakšbikses?

@ltv_plusaudzis Vai uztraucies, ka citi sapratīs, ka Tev ir mēnešreizes? 😬 Atceries, ka paketes un tamponi NAV redzami caur apģērbu!👖👚 #HealthCare #PlusAudzis #Teens @Ilze ♬ original sound - Plusaudzis

Cik daudzas no sievietēm tikai šodien saprot, cik liela nozīme viņu dzīvē ir regulāram miegam, ēdienreizēm, atbilstošām higiēnas precēm? Un cik gan jābūt dažādām sajūtām un arī mulsumam, kad ķermenis pieaug, viss mainās un nekas nav tā, kā bija?

@ltv_plusaudzis Atceries, ka tavs ķermeņa augšanas ātrums var ietekmēt tavas sporta prasmes un kustību kvalitāti! Nebēdā, tas noteikti nav uz ilgu laiku! 🤾🏼😊 #HealthCare #PlusAudzis #Teens @Krišs ♬ original sound - Plusaudzis

@ltv_plusaudzis Atceries, ka piedzīvot emocionālās pārmaiņas pubertātes laikā IR NORMĀLI! 🙁🙂 #HealthCare #PlusAudzis #Teens @do.ilze ♬ original sound - Plusaudzis

Un cik daudzi no mums domā par drošību internetā, skrienot cauri ziņām, ziņojumiem, sociālo tīklu kontiem un bankas vēstulēm? Varbūt mūs nodarbina apcelšana un naida runa internetā? Bet varbūt tikai jau pieaugušā vecumā iemācījāmies lūgt palīdzību, ja tā tiešām nepieciešama, vai meklēt ārstu? Varbūt tikai pieaugušā vecumā apzinājāmies, cik būtiski ir paust savu viedokli, jo neviens cits to mūsu vietā nedarīs?

@ltv_plusaudzis Atceries, ka arī Tavam viedoklim IR nozīme! 🫣 Neļauj citu cilvēku negācijām Tevi ietekmēt. 😊 #HealthCare #MentalHealth #PlusAudzis #Teens @baigais_nezvers ♬ original sound - Plusaudzis

Šie jautājumi ir būtiski un, kā par nelaimi, bieži atbildami un saprotami tikai pieaugušā vecumā, lai gan tie nodarbina mūs jau pusaudža gados un ātrāk. Droši vien labāk būtu, ja par lietām, kas ir tik būtiskas, mēs katrs uzzinātu pēc iespējas ātrāk, nevis tad, kad jau esam iedzīvojušies kompleksos, veselības problēmās, neveselīgā dzīvesveidā vai kaunā par sevi.

Tāpēc ltv_plusaudzis YouTube un TikTok platformās jau tagad runā par veselības mācību un svarīgiem jautājumiem, kas var nedaudz palīdzēt, mazliet atbalstīt un izskaidrot.

@do.ilze un @baigais_nezvers ir pirmie, kas sarunājas ar plusaudža auditoriju. Viņi abi ir jauni sociālo tīklu autori ar tūkstošiem lielu auditoriju, kas saturā izmanto ironiju un humoru, lai brīvāk un saprotamāk sarunātos ar saviem skatītājiem. Vieglāk ir klausīties kādā, kas ir nedaudz zinošāks, bet jau pazīstams un uzticams.

Ja arī jums ir jautājumi, aicinām pievienoties un sekot. Bet vēl labāk būtu, ja šos kontus atrastu tie jaunieši, kuri pusaudža gados varbūt nezina, ar ko runāt, kā runāt un vai vispār runāt un jautāt. Viņi varbūt smejas, kad publiski kāds sāk runāt par higiēnu, bet patiesībā ir aizmirsuši, ka regulāri jāiet dušā, ka jāmazgā rokas? Varbūt viņi nespēj aiziet gulēt, regulāri paēst, jo šķiet, ka tas ir tā, kā jābūt, kad esi pieaudzis? Varbūt viņi klusē, kad ir, ko teikt, jo viņu viedoklim līdz šim nav bijis nozīmes? Bet varbūt viņiem tieši tagad vajag kādu, ar ko aprunāties, kādu, kas runā par tēmām, kas svarīgas, bet mulsinošas.

Tam arī atvērta jaunā ltv_plusaudzis platforma ar pirmo projektu “Veselības mācība”, kur kopumā būs apskatīti 20 dažādi temati, bet nākotnē platformā “+Audzis” piedāvās aizvien jaunus projektus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt