4. studija

Vienreizlietojamo elektronisko ierīču atkārtota uzlāde - ekonomiska vai bīstama?

4. studija

Vai esam pārāk iecietīgi pret kļūdām un latviešu valodas nezināšanu?

Vai pieaugušie zina, no cik gadiem bērni drīkst izmantot "WhatsApp"?

Attālinātās mācības. Ja bērni izmanto lietotni «WhatsApp», tā ir vecāku atbildība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Attālinātās saziņas ikdienā kļūst arvien vairāk – ne tikai starp draugiem un tuviniekiem, bet arī darbā un mācībās. Skolas saziņai izmanto arī platformu “WhatsApp”, to var izmantot no 16 gadu vecuma. Atbilstīgo vecumu nesasniegušie lietotni drīkst izmantot ar vecāku atļauju.

“Pavaicājiet pamatskolu direktoriem un skolotājiem, vai viņi izmanto saziņai ar skolēniem “WhatsApp”? Vai skolēniem ir lūgts to uzstādīt? Ja jau mācām atbildību, drošību un noteikumu ievērošanu, tad – vai pamatskolu personāls, skolēni un viņu vecāki zina, ka “WhatsApp” Eiropas Savienībā ir atļauts lietot no 16 gadu vecuma,” jautā skatītājs Ingars.

Bet kā skolas tādā gadījumā sazinās ar saviem skolēniem, kas ir jaunāki par 16 gadiem?

Rīgas 1. ģimnāzijas pārstāvji telefonsarunā pauž, ka ir iespēja izmantot žurnālu “E-klase”! Iespējams, ka klases audzinātājiem ir “WhatsApp” grupas vai kaut kas tamlīdzīgs, bet tas arī ir dziļi individuāli, jo arī “E-klases” pasts daudziem uz viņu e-pastiem nāk un tamlīdzīgi. Skaidrs, tad nav nemaz nepieciešams tikai un vienīgi “WhatsApp”, to var izmantot kā papildu saziņas iespēju. Kovidtestēšanas laikā, protams, arī sešos no rīta viņiem visiem pienāk paziņojumi.

Rīgas 64. vidusskolas pieredze – attiecībā uz skolas lietām pamatā tomēr tiek izmantota “E-klase”, bet zināms, ka bērni un jaunieši paši savā starpā ļoti daudz izmanto “WhatsApp”.

Un, jo grupas ir lielākas, jo saziņa ir plašāka, laikietilpīgāka un bieži vien ne tik produktīva, “WhatsApp” lietošanas paradumus skolā telefonsarunā skaidro Rīgas 64. vidusskolas pārstāvji.

Āgenskalna Valsts ģimnāzijā pamatā izmanto “E-klasi”.

Rīgas Kultūru vidusskolas pārstāvji pauž, ka pamatā izmanto “E-klasi” un arī “E-klases” video saziņu.

“E-klases” video saziņā ir iespēja skolotājam arī pievienot kādu citu tiešsaites platformu – “Zoom”, “Meet” vai “Jitsi”, kas ir “E-klasē”. Savukārt tādai ļoti operatīvai saziņai, respektīvi, par pozitīvu testu gadījumiem klasē vai, ja ir kāds cits jautājums, kur ir jānoreaģē visai klasei ļoti operatīvi un ātri, tad skolotāji izmanto “WhatsApp” grupu. Bet tur var būt dažāda sistēma. Ja tās ir mazākās klasītes, tad visbiežāk skolotājs šādu saziņu izmanto ar vecākiem – “WhatsApp” grupu.

Rīgas Teikas vidusskolā “WhatsApp” maz izmanto, jo ir oficiālā saziņas platforma, kas skolā ir “MS Teams” un “E-klase”.

“Mēs tomēr izmantojam šo oficiālo saziņas formu. Protams, tad, kad aiziet maziņie attālināti, 1.–3. klase, tad mazajiem ir ērtāks telefons un tad mēs izmantojam saziņu arī caur “WhatsApp”. Un bērniņam vieglāk ir, teiksim, nofotografēt darbiņu un atsūtīt skolotājai,” skaidro skolas pārstāvis.

Kā noskaidroja, aptaujātās skolas pārsvarā izmanto “E-klasi”, tomēr mācību uzdevumiem, kur nepieciešams pievienot skaņas vai video failu, tas var būt arī par lielu “E-klasei”, tādēļ dažkārt var tikt izmantots arī jau pieminētais “WhatsApp”, kur failus ātri un ērti nosūtīt.

Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska skaidro: ''Skolotājiem būtu jāzina, ka “WhatsApp” lietošanas noteikumi paredz, ka “WhatsApp” drīkst lietot cilvēki vecumā no 16 gadu vecuma. Protams, mēs zinām, ka arī jaunāki bērni izmanto “WhatsApp”, bet tā jau tad ir vecāku atbildība, ja viņi ir atļāvuši bērniem lejupielādēt šo mobilo lietotni. Bet skolas līdz ar to  nedrīkst pieprasīt, lai bērni tur reģistrētos, tāpēc droši vien, ka tas nebūs gluži pedagoģiski pareizi teikt bērniem, ka viņiem ir jāsamelo par savu vecumu, lai viņi var izmantot šo lietotni.

Ir bijuši arī mūsu pieredzē gadījumi, kad ir nesaprašanās skolas un pedagogu, un vecāku vidū, un prasa, kā tad būtu pareizi jādara, lai nodrošinātu šo komunikāciju, jo “WhatsApp” bērniem, lielākajai daļai, ir ērtākais tādai ātrai komunikācijai. Šis risinājums būtu tāds, ja, piemēram, no 25 skolēniem klasē 24 ir “WhatsApp”, bet vienam nav, jo vecāki nevēlas, ka viņu bērniem ir, tad tam vienam bērnam tiek norādīts viena vecāka tālruņa numurs. Bet skola nedrīkst to [''WhatsApp”] pieprasīt personām, kas ir jaunākas par 16 gadiem.”

Tātad – pieprasīt reģistrēties lietotnē nedrīkst, bet, ja bērns, kas jaunāks par 16 gadiem, “WhatsApp” jau lieto, tad tā ir vecāku atbildība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti