Pusdiena

Pusdiena 28.01.2021

Pusdiena

Pusdiena 30.01.2021

Pusdiena 29.01.2021

Atsāk projektu «Tava klase», raidīs divas dienas nedēļā atsevišķām klašu grupām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No šodienas televīzijas apraidē pieejams jauns mācību saturs projektā “Tava klase”, informē Izglītības un zinātnes ministrijā. Jaunās mācību stundas būs pieejamas pirmdienās un piektdienās divos televīzijas kanālos - ''ReTv'' un ''TV24''. Šoreiz uzsvars likts uz jaunā satura apguvi, tāpēc filmētais saturs attiecas uz 1., 4,. 7.un 10. klašu vielu. Skolās projektu vērtē atzinīgi, tomēr cer, ka šoreiz jau laicīgi būs pieejama stundu programma un satura apraksts.

Divas reizes nedēļā – pirmdienā un piektdienā – no pulksten 8.30 līdz pulksten 15.00 dienā raidīs mācību priekšmetus klasēm, kurās šogad jāievieš jaunais saturs – 1., 4., 7., 10. klasēm. Piemēram, šodien, 29. janvārī, programmā ir matemātika, latviešu un angļu valoda, dizains un tehnoloģijas, kā arī sports un dziedāšana. Šis projekts var atslogot darbu gan skolotājiem, gan vecākiem un skolēniem.

“Kaut kādu nišu izglītības procesā šie raidījumi var aizpildīt. Protams, būtu ideāli, ja mums būtu katalogs ar visām gada apgūstamajām tēmām, un tur būtu safilmētie videomateriāli. Tad skolotājs arī klātienes mācību laikā varētu izmantot jebko no šī kataloga,” pauž Rīgas 64. vidusskolas latviešu valodas skolotāja Iluta Dalbiņa.

Dalbiņa stāsta, ka vēl jāiepazīstas ar piedāvāto materiālu un stundu saturu, lai varētu plānot kādu no televīzijā pārraidītajām stundām izmantot mācībām savām klasēm. Lai pedagogiem būtu vieglāk plānot darbu uz priekšu, ir svarīgi, lai jau laicīgi pieejama “Tava klase” programma. Šobrīd tā ir pieejama divām nedēļām.

Talsu 2. vidusskolas direktors Oļegs Solovjovs pauž, ka skolā projektu “Tava klase” izmanto sporta nodarbībām, dabaszinībām sākumskolai. “Tie rīki ir vairāki, un šis ir tikai viens no rīkiem. Manuprāt, tas spēj atvieglot mācību procesu. Bet uzsvars ir uz to, ka ir jābūt stundu plānam pieejamam.”

Kopumā Solovjovs projektu vērtē atzinīgi – to skolotāji izmantojuši arī pavasarī. Toreiz kanāla auditorija līdz maija beigām pieauga līdz 400 000 cilvēku 70 valstīs. Skolās atzīst, ka šis rīks labi darbojas situācijās, kad trūkst viedierīču. Tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc Izglītības un zinātnes ministrijā nolēma projektu atsākt filmēt.

Sākotnēji gan bija plānots raidīšanu sākt ātrāk, taču iepirkuma procedūra ievilkās, skaidro ministre Ilga Šuplinska.

“Primāri bija nolemts, ka ir nepieciešams papildu materiāls pilnveidotā satura nostiprināšanai. Un, ja mēs būtu paspējuši laikā, tad tā būtu bijusi mazliet citādāka koncepcija. Pamatkoncepcijā bija paredzēts, ka novembra vidū uzsāk filmēt jauno materiālu. Ja tas tā būtu noticis, tad mēs būtu šobrīd reaģējuši uz visām sākumskolas klasēm, arī uz 9.un 12. klasi,” procesu raksturo ministre.

Izlaiduma klasēm joprojām ir pieejams pērn safilmētais materiāls, stāsta ministre. Turklāt piekļuve arhīvam šobrīd ir uzlabota.

Kopumā videomateriālu izgatavošanai un apraides pakalpojumiem šogad atvēlēti 400 000 eiro. Pērn ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija OECD projektu “Tava klase” iekļāva pasaules labāko izglītības risinājumu vidū Covid-19 pandēmijas laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti