Rīta Panorāma

Stāsti par jaunību - izstādē «Latviešu mākslinieki Penzas Mākslas skolā»

Rīta Panorāma

Inovāciju un tehnoloģiju festivāls iNOVUSS

Intervija ar Arni Vērzemnieku par bērnu drošību sākoties jaunajam mācību gadam

Atpakaļ uz skolu! 10 ar bērnu pārrunājami drošības jautājumi

Skolai sākoties, bērni maina savus ieradumus, tāpēc vecākiem ar bērniem jāpārrunā drošības jautājumi uz ielas un mājās, kopā jāiziet un sabiedriskā transportā jāveic maršruts uz skolu un atpakaļ, tāpat jāvienojas par ikdienas saziņas principiem ar ģimeni bērna drošībai, sarunā raidījumā “Rīta panorāma” uzsver drošības nozares kompāniju asociācijas valdes priekšsēdētājs Arnis Vērzemnieks.

 Arnis Vērzemnieks raidījumā vecākus aicina pārrunāt un atkārtot drošības jautājumus, kas vasaras dienas ritma maiņas dēļ var būt aizmirsti.

Svarīgi vecākiem un bērniem kopā izdarīt pirms skolas:

1. Jāpārrunā, kā tikt uz skolu, pa kādu maršrutu. Ne tikai mazajiem bērniem tas svarīgi, bet arī lielākiem, jāiziet ceļš uz skolu, lai pārliecinātos vai, piemēram, ceļa remonta dēļa kas nav mainījies.

2. Kopā jāveic sabiedriskā transporta maršruts, lai pārliecinātos vai nav izmaiņas.

3. Pārrunāt ceļu satiksmes noteikumus.

4. Pārrunāt rīcību situācijā, ja sanāk apmaldīties uz vai no skolas - bērni mēdz izkāpj nepareizā pieturā vai iet pa citu maršrutu. Ja tā notiek, jānovērtē situācija, jāuzrunā tuvumā esošie cilvēki vai jādodas tuvumā esošās iestādēs vai veikalos pēc palīdzības.

5. Nokļūstot neierastā situācijā, bērnu var piemeklēt panika, tāpēc mazāku bērnu somā, kabatā ieteicams ielikt informāciju par bērna dzīvesvietu, lai var sameklēt māju un piederīgos, ja bērns apmaldījies.

6. Ja bērnu uzrunā svešinieks, piedāvā saldumus, aicina mašīnā, doties līdzi, no šādām situācijām jāizvairās un jāatsakās, jāvēršas pie tuvumā esošiem pieaugušiem pēc palīdzības.

7. Jāpārrunā personīgo mantu drošība, piemēram, ejot, pa ielu lieki neizrādīt un nedižoties ar telefonu vai citām mantām.

8. Bērnu drošībai vecāki var izmantot dažādas tehnoloģiju iespējas, aplikācijas, par to bērnam pasakot, lai viņš jūtas droši un atbildīgi.

9. Bērns un vecāki vienojas par ikdienas komunikāciju bērnu drošībai, kā sazinās, rīkojas ikdienas rutīnā un situācijā, ja ierastais dienas ritms mainās.

10. Bērnam jāzina, ka palīdzību nelaimē var saņemt, zvanot uz 112.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt