Ģimenes studija

Vai papilomas vīrusa vakcīna glābs no saslimšanas ar dzemdes kakla vēzi?

Ģimenes studija

Drēbju bibliotēka, instrumentu noliktava - nodrošināt mācības mūzikas skolā

Atopiskais dermatīts bērniem

Atopiskais dermatīts bērniem - saslimšanas cēloņi un ārstēšana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ādas saslimšanas novērojamas jau pavisam maziem bērniem. Atopiskais dermatīts ir viena no tām. Saslimšanas iemesli var būt dažādi, arī ādas kopšana katrā gadījumā var atšķirties. Jaunākie zinātniskie pētījumi iesaka ādu kopt proaktīvi, lai izvairītos no saslimšanas.

Mazuļu vidū aizvien izplatīta saslimšana ir atopiskais dermatīts, Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" saruna par saslimšanas cēloņiem un ārstēšanu.

Ar ādas saslimšanām pie ārsta vēršas ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Iemesli saslimšanai ir dažādi, tas ir saistīts arī ar gadalaiku, pārtiku, vidi.

Atopiskajam dermatītam ir savi kritēriji, kā to atpazīt, svarīgākā pazīme – ādas sausums un nieze, simptomiem jābūt vismaz trīs mēnešus.

Atopiskais dermatīts ir hroniska saslimšana - slima āda jeb tāda, kura nespēj nodrošināt savu mikrovidi. Ādai nepieciešamas nepiesātinātās taukskābes. Nav precīzas statistikas, bet šo saslimšanu skaits ir liels. Bieži var palīdzēt ar ādas kopšanu, bet ne vienmēr slimību var uzveikt tikai ar kopšanu.

Saslimšanas iemesls ne vienmēr ir pārtikas alerģija. Ir ziedputekšņi, kaķu alergēni, pelējums, tabakas dūmi, formaldehīdi un citi gaistoši savienojumi. Arī pārtikas alergēni var tikt uzņemti caur ādu.

Skandināvu zinātnieki iesaka darboties proaktīvi – kopt ādu, kamēr tā ir nebojāta. Nevajadzētu vilcināties ar zīdaiņu piebarošanu – to varētu sākt četru līdz sešu mēnešu vecumā, konsultējoties ar ārstu, izvēloties drošākos produktus. Pārtikai un iekštelpu gaisa kvalitātei ir ļoti liela nozīme šai saslimšanai.

Par labvēlīgu tiek uzskatīta tīra lauku sēta – tīrie netīrumi – bez ķīmiskiem materiāliem, tīru sezonālo pārtiku, tīru gaisu, dzīvot saskaņā ar dabas ritumu, bet ar noteikumu, ka bērns šajā vidē piedzimis. Ja pilsētas bērns nokļūst lauku vidē, tad reakcija varētu būt pat nelabvēlīga.

Nav pareizi domāt, ka atopiskais dermatīts ir slimība uz mūžu, bērns aug un mainās. Jebkādas reakcijas var parādīties jebkādā vecumā, ne vienmēr tas nāk no bērnības.

Slimās ādas kopšana atšķirsies katrā situācijā, to noteiks ārsts. Ar īpaši jutīgu ādu ieteicams skatīties, lai apģērbs netraucē, apģērbu bērnam var vilkt ar vīlēm uz ārpusi.

Naturālas vielas, ēteriskas eļļas, tēju aplikācijas nelieto, izmanto tikai dermatoloģiski testētus produktus, kuros ir pareizās vielu proporcijas.

Speciālisti iesaka aptiekā izvēlēties dermatoloģiski testētus produktus atopiskai ādai.

Aptiekā var nopirkt speciālas saites, lai pasargātu bērnu iespējas pakasīt slimo ādu. Kamēr bērns ir aizņemts ar rotaļām, tikmēr ādas kasīšana var nebūt aktuāla, bet jāuzmanās, kad bērns nav aizņemts, bet ir garlaikots– arī cimdiņi palīdz.

Ārsti iesaka slimojošu bērnu vecākiem nesmaržoties, jo tas var izraisīt alerģisku reakciju. Arī eļļas ziepes vai eļļas emulsijas likšana klāt mazgājama ūdenim var būt ieteicama, bet ne akūtā situācijā.

Ir normāli, ka pareizā medikamenta atrašana prasa laiku un eksperimentēšanu. Vecākiem jābūt ļoti vērīgiem, jo saslimšana mainās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti