Rīta Panorāma

Intervija ar Tomu Pastoru

Rīta Panorāma

Intervija ar Egilu Siliņu

Telefonintervija ar Lieni Dambiņu

Atklāts rotaļu un atpūtas laukums Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas pacientiem

Bērnu slimnīcā Torņakalnā šodien, 5. novembrī, atklāts īpaši Hematoonkoloģijas nodaļas pacientiem izveidots rotaļu un atpūtas laukums. Tas ir piemērots pacientiem, kuriem nepieciešams būt pieslēgtiem pie dažādām sistēmām, kā arī slimniekiem ratiņkrēslā, raidījumā “Rīta panorāma” ar jauno laukumu iepazīstina Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Bērni slimnīcā ārstējas ilgstoši, lai Bērnu slimnīcas pacientiem būtu jaukāka un draudzīgāka dzīve, tiek atklāts laukums.

Laukums ir liels un veidots tā, lai arī sliktos laika apstākļos bērniem būtu iespēja uzturēties ārā, svaigā gaisā zem lielas nojumes, kas savienota ar nodaļas telpām.

Tas īpaši veidots onkoloģijas nodaļas pacientiem. Starp tiem ir arī tādi, kuriem ir dienas laikā pieslēgti aparāti, tāpēc svarīgas ir ūdens drošas elektrības rozetes, svarīgs arī  labs, neslīdošs segums, lai var pārvietoties slimnieki gan ar aparātiem, gan ratiņkrēslā. Vēl ir virkne šādu nozīmīgu lietu, kas ņemtas vērā, izveidojot mazajiem slimniekiem domāto atpūtas laukumu.

“Laukums veidots, lai labi varētu justies gan pusaudži, gan pavisam mazi bērni,” pauž Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Uzziņai:

Katru gadu Latvijā vidēji 40-50 bērniem tiek diagnosticēta hematoonkoloģiska saslimšana. Ārstēšanās bieži vien ir nepieciešama atkārtoti, līdz ar to gadā notiek aptuveni 900 pacientu ārstēšanas epizodes. Mazajiem pacientiem slimnīcā jāpavada vismaz 1-2 mēneši, taču nereti slimnīcā pavadāmais laiks var ilgt arī pat pusgadu un vairāk.

1989. gadā Bērnu slimnīcā tika atklāta bērnu onkoloģijas nodaļa un uzsākta kompleksa ļaundabīgu audzēju ārstēšana. Bērnu slimnīcas 20. nodaļa bija un joprojām ir vienīgā vieta Latvijā, kurā tiek ārstēti bērni ar šādām saslimšanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti