Ģimenes studija

Sāpīgas zīdīšanas iemesli un iespējamie risinājumi

Ģimenes studija

Skolu reforma. Zemgalē gaidāmās pārmaiņas

Labās prakses piemērs no Skandināvijas - atbildīgs dzīvesveids pirmsskolā

Atbildīgs dzīvesveids pirmsskolā - labās prakses piemērs no Skandināvijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Noslēdzies Latvijas, Norvēģijas un Islandes pirmsskolu sadarbības projekts par atbildīgu dzīvesveidu pirmsskolā. Idejas apkopotas jaunizveidotā vietnē vecākiem un pedagogiem www.happykids.lv.

Atbildīgs dzīvesveids pirmsskolā ir vērtību kopums, ko Latvijas bērnudārzi var ar labās prakses piemēriem pārņemt no Skandināvijas valstu pieredzes.

“Ģimenes studijā” skaidro, ko ietver šāda prakse un ko tā dod bērnudārzniekiem un viņu vecākiem.

Lai pārrunātu veiksmes un lielākos izaicinājumus, kā arī gūtu jaunas, radošas un inovatīvas idejas darbam pirmsskolas izglītības iestādēs, Rīgā notika starptautiska konference “Atbildīgs dzīvesveids. Responsible lifestyle”. Tajā tikās pedagogi un speciālisti no Latvijas, Norvēģijas un Islandes.

Atbildīgs dzīvesveids ir temats, kam divu gadu garumā trīs valstu - Latvijas, Norvēģijas un Islandes - pirmsskolas izglītības iestādes pievērsa īpašu uzmanību, iesaistot tajā gan pedagogus, gan bērnus, gan arī vecākus.

Akcents likts uz piecām dažādām jomām - veselīgs uzturs, aktīvs un kustīgs dzīvesveids, daba un vide, pozitīvs dialogs un kultūras atšķirības.

Visu trīs valstu speciālisti un pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi piedalījās konferencē, lai dalītos pieredzē ar citiem bērnudārziem un meklētu jaunas un radošas pieejas pirmsskolas metodikā, kā arī smeltos idejas turpmākam darbam. Pirmsskolas izglītības iestādes, kas piedalījās projektā “Atbildīgs dzīvesveids”, ir “Creakids” (Latvija), “Læringsverkstedet” (Norvēģija) un “Reykjakot” (Islande).

Bērns lielu daļu dienas pavada bērnudārzā.

“Lielākajai daļai vecāku pat nav iespēju izvēlēties palikt mājās ar saviem bērniem vai iet uz darbu. Es ticu, ka labs bērnudārzs spēj atbalstīt ģimeni, piedāvājot bērnam drošu vidi un iejūtīgus aprūpētājus,” konferencē teica pedagogs no Norvēģijas Hanss Jakobs Sunnbijs, kas ir arī pirmsskolas tīkla ''Creakids'' (Norvēģijā saukts ''Læringsverkstedet'') radītājs. “Ģimenei un bērnudārzam ir jāsadarbojas. Ļoti svarīgi, lai bērnudārza pedagogi vecākiem stāsta par viņu bērnu, informē par dienas gaitām, jo tādējādi vecāki var izprast, cik daudz laba viņu atvase šeit saņem un piedzīvo. Tad vecāki nejustos vainīgi,” skaidro Hanss Jakobs Sunnbijs.

Vietnē HappyKids.lv ir piecas satura sadaļas, un viena no tām ir “Dialogs”, kurā bērnudārzu pedagogi dalās pieredzē par pozitīvas komunikācijas veidošanu ar vecākiem un arī par to, kā vecākiem veiksmīgāk atrādīt bērna dienas gaitas dārziņā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti