Sadaļas Sadaļas

Ģimenes studija

Valmieras vasaras teātra festivāls aicinās uz pasauli paraudzīties cita acīm

Ģimenes studija

Obsesīvi kompulsīvie traucējumi. Par tiem palīdz runāt Zanes Zustas grāmata "Es esmu boss"

Saruna par mūziku, pandēmijas gadu un dzīvi mazpilsētā. Ieva un Mārtiņš Veides Mazsalacā

Atbildība, lai bērni izaugtu godam. Ciemos pie Ievas un Mārtiņa Veidēm

Ievas un Mārtiņa Veides kopdzīves pamatā ir tādas vērtības, kas palīdz bērnus izaudzināt par krietniem cilvēkiem. Lai bērni izaugtu godam, tā ir vecāku atbildība un liels dzīves izaicinājums, uzskata Veides.

"Ģimenes studija" podkāstā:

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Trīs bērnu – Helēnas (7 gadi), Jēkaba (5 gadi) un Augusta (2 gadi) – vecāki Ieva un Mārtiņš Veides dzīvo Mazsalacā. Ieva ir koklētāja. Viņa ne tikai izvilina brīnišķīgu mūziku no šī senā instrumenta. Ieva arī dzied, un klausoties šķiet, ka arī viņas sirds dzied līdzi citu un arī pašas komponētām dziesmām. Ieva māca iemīlēt kokli arī tuvāko mūzikas skolu bērniem, bet viņas vīrs Mārtiņš dara praktiskas lietas – labo dažāda veida tehniku un strādā tuvējā kūdras purvā.

Ievai attālināto mācību laiks nebija viegls, jo pašai jāmāca mazās koklētājas, mazākais bērns prasa savu uzmanību, pirmklasniecei Helēnai ģimene izvēlējās mājmācību. Helēnai patīk darboties ar rokām, ir pabeigusi pirmo klasi Mazsalacas Mākslas skolā.

Ieva uzskata, ka, protams, ir pamatzināšanas, kuras bērniem ir jāiemācās, kā burti, lasīšana, rēķināšana, bet ir jādod brīva izvēle dažādām aktivitātēm, par kurām bērni izrāda interesi. Viņas uzdevums uzķert, kurā brīdī bērniem par ko ir interese un sarūpēt nepieciešamos materiālus.

No deviņu gadu vecuma Ieva spēlē kokli, ir ieguvusi muzikālo izglītību. Kad Ievai ir jāmuzicē  kāzās vai citos pasākumos, parasti to izmanto, lai visa ģimene paceļotu un pavadītu laiku kopā.

Pēc gada ilga klusuma muzikālajā dīkstāvē Ievai ir bijis pirmais koncerts Botāniskajā dārzā.

Labs skolotājs ir tas, kurš var teikt – “sekojiet man”, jo aktīvi nodarbojas savā jomā.

Attālināti mācīt kokles spēli nav viegli, īpaši mazākiem bērniem tas ir sarežģīti. Pedagoga klātbūtne un uzmanība ir ļoti nozīmīga. Var saskatīt arī plusus, piemēram, skolēni var izmantot sagatavotos ierakstus.

Kristīgā ticība ir abu attiecību pamatā, uzsver Ieva. Attiecībās ar Mārtiņu ir pamatīgums un drošība.

“Uz ģimeni var paskatīties no biznesa viedokļa, bija svarīgi, lai sieva ir laba māte un var izaudzināt labus bērnus,” ģimenes attiecības raksturo Mārtiņš.

Ģimenē ļoti augstu vērtē atbildību pret bērniem, lai bērni izaugtu godam, tā ir abu vecāku lielākā vērtība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt