Aspazijas dzejas tēlus aicina iepazīt Namiņu darbnīcā

Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem un vecvecākiem ir aicināti uz Namiņu darbnīcu Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, lai radošā darbnīcā izzinātu Aspazijas dzejas tēlus, portālu LSM.lv informēja muzeja pārstāvji.

Darbnīca notiks 15. jūnijā plkst. 11.00  Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, Jūrmalā.

Namiņu darbnīcā iepazīsim Aspazijas dzejas tēlu krāšņās pasaules un atraisīsim savu fantāziju. Ikviens galds var pārvērsties par īpaši iekārtotu namiņu, katrā no namiņiem bērnus gaidīs kāds spilgts Aspazijas dzejas tēls. Bērni varēs apceļot visus namiņus, iesaistoties tajos piedāvātajās aktivitātēs vai izdomājot savējās. Darbība noritēs gan iekšpus, gan ārpus namiņiem, aptverot visu telpu un darbojoties gan mazā, gan lielā mērogā – zīmējot kopīgas takas grīdas, noklātas ar papīru, vai kādā namiņā ar noķertiem sauleszaķiem (spīdīgām pušķu bumbiņām) veidojot kopīgu mākslasdarbu. Noslēgumā katrs dalībnieks varēs pats sacerēt dzejoli vai stāstiņu par piedzīvoto.

Ilze Aulmane ir mācījusies Ogres Mākslas skolā un citās skolās, Latvijas Mākslas akadēmijā šogad turpinās studijas maģistratūrā. Strādājusi gan kā pedagoģe, gan dežurante, gan izstāžu zāles kuratore. Piedalījusies dažādās izstādēs un arvien nopietnāk grib pievērsties savai radošajai darbībai.

Ilzi aizrauj gandrīz viss dzīvīgais – vai tas būtu brauciens ar kartingu pirmo reizi, vai ikgadējā un vienreizīgā slidošana ziemā, neregulāri baseina, teātra, operas, džeza un akadēmiskās mūzikas koncerti, citu mākslinieku izstāžu, lekciju, dievkalpojumu apmeklējumi utt. Par galveno vērtību Ilze uzskata iespēju mēģināt izzināt un izdzīvot kristīgās ticības būtību. Par nepieciešamām uzskata sportiskas pastaigas ar dabas estētikas baudīšanas elementiem. Nozīmīga vieta Ilzes dzīvē ir humoram un pozitīvai attieksmei.

Namiņu darbnīca ir otrā no deviņām nodarbībām ģimenēm, kas no marta līdz decembrim notiek Raiņa un Aspazijas vasarnīcā. Piecas mākslinieces – Ilze Aulmane, Ieva Baumgarte, Līva Kaprāle, Ella Mežule un Eva Vēvere –, izmantojot dažādas tēlotājmākslas veidus (grafiku, glezniecību, tekstila dizainu u.c.) un rosinot bērnus un vecākus iepazīt Aspazijas un Raiņa tekstus, sniegs iespēju ģimenēm radoši darboties kopā, veidojot savus mākslas darbus.

Darbnīcas ilgums ir 2 stundas. Dalībnieku vecums – no 3 līdz 100 gadiem. Vecāki un vecvecāki aicināti līdzdarboties.

Lūdz pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 29239472.

 

 

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti