Ģimenes studija

Apreibinošo vielu pieejamība pusaudžiem nav problēma. Tās nav tikai narkotikas

Ģimenes studija

Ikdienas prieki, grūtības un iedvesma. Bērnu grāmatu autores Agneses Vanagas ģimene

Eņģeļu bērnu mēnesis. Svarīgi ir ļaut sērot par grūtniecības laikā zaudētu bērniņu

Ārste: Svarīgi ļaut vecākiem sērot par grūtniecības laikā zaudētu bērniņu

Oktobris ir Eņģeļu bērnu mēnesis. Ne visi vecāki, kuri piedzīvojuši bērniņa zaudējumu grūtniecības laikā, ir gatavi par savu negatīvo pieredzi pieminēt, par to runāt, arī sabiedrības attieksme ne vienmēr ir saprotoša. Mediķi tiek īpaši sagatavoti šādām situācijām, lai pēc iespējas iejūtīgāk un atbalstošāk palīdzētu vecākiem pārdzīvot zaudējumu. Vecāki arī veido dažādas atbalsta grupas, palīdzot citiem izdzīvot sēras.

"Ģimenes studija" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

 

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Jo grūtniecības laiks ir mazāks, jo iespēja, ka grūtniecība var nenotikt, ir lielāka. Agrīnie grūtniecības pārtraukšanas iemesli visbiežāk ir saistīti ar ģenētiskiem faktoriem, kurus nes tēvs un māte. Daba rada savu izlasi, un grūtniecības attīstība nenotiek – tas attiecas uz agrajiem grūtniecības pārtraukšanas cēloņiem. Var būt mammas saslimšana, kaitīgi faktori, ar kuriem sieviete sastopas grūtniecības laikā, tos ne vienmēr var ietekmēt, atzīst ginekoloģe, dzemdību speciāliste, Latvijas Dzemdību speciālistu un ginekologu asociācijas prezidente Vija Veisa.

Viņa arī min, ka arī mediķiem tas ir liels izaicinājums būt kopā un blakus cilvēkiem šādā krīzes situācijā.

Medicīnas studijās rezidentūras laikā ir apmācības, kurās mediķus māca, kā šādās situācijās būt empātiskiem, saprotošiem un iejūtīgiem.

Svarīgi vecākiem, kuri zaudējuši mazuli, ļaut atvadīties no mirušā bērna, ja viņi to vēlas.

Ārste uzskata, ka sēras vecākiem ir vieglāk izdzīvot, ja ir atvadījušies no mirušā bērniņa.

"Vistrakākais ir tas, ka cilvēki apkārt nesaprot. (..)

Tu jau viņu gaidīji, tas rozā sapnis par skaisto nākotni ir sabiris putekļos un reizē saplosījis arī tavu sirdi, katra vecāka sirdi,"

atzīst atbalsta grupu vadītāja sērojošiem vecākiem Ginta Bula.

“Visgrūtākais, ka sākotnējais tuvinieku atbalsts zūd, bet sērošana ir liels un garš process, tas ir sāpīgs process. Apkārtējie nogurst no sāpēm, viņi vēlas, lai mamma kļūst par “normālu cilvēku”. Mammām sāp, viņas grib par to runāt, tā kļūst neērtas sabiedrībai,” turpina Ginta Bula.

Stāstot par atbalstu sievietēm, kas grūtniecības laikā zaudējušas bērniņu, viņa norāda, ka ne vienmēr ģimene spēj atbalstīt. Tāpēc tiem, kas neziņā prasa, ko darīt, kā palīdzēt, Ginta Bula atbild: "Ja tu pateiksi, ka tev ir vienkārši žēl, ka tā ir noticis, ja tu pateiksi, zvani man vienalga, kad tev vajag parunāt, es tevi uzklausīšu, tas jau ir miljons, ko varat iedot cilvēkam, kurš ir tādā situācijā."

Bērns ir svētība arī tad, ja bērns ir aizgājis, šajā procesā vecāki ko iemācās,

uzskata Ginta Bula.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt