Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ojāru Skudru

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Renāti Snipi

Ārste: Bērniem maskas valkāt ir droši, tas ir jādara

Lai palīdzētu vecākiem, skolotājiem un citiem bērnu audzināšanā iesaistītajiem pārrunāt ar bērniem sejas aizsargmasku nēsāšanas nepieciešamību Covid-19 pandēmijas laikā, Bērnu klīniskās universitātes slimnīca ir izveidojusi dzīvespriecīgu videoklipu. Bērnu slimnīcas virsārste Renāte Snipe atgādina vecākiem – ir pienācis tāds brīdis, ka saslimstība ir tik augsta, ka masku valkāšana ir nepieciešama arī bērniem.

Slimnīcā jau no marta lūdza bērnus valkāt maskas. “Ja bērnam visu izskaidro, tad tā nav problēma,” pauž Bērnu slimnīcas virsārste Renāte Snipe.

Ārste aicina vecākus runāt ar bērniem, skaidrot, ka maskas valkāt ir droši; lai to būtu vieglāk darīt, ir izveidota animācija.

Medicīnas sabiedrība ir ļoti vienota savos uzskatos. “Ja mūsu vadošie epidemiologi, valsts galvenais infektologs saka, ka ir pienācis tāds brīdis, ka saslimstība ir tik augsta, ka ikvienam ir jāiesaistās drošības pasākumu ievērošanā, tai skaitā mazo bērnu vecākiem un ģimenēm, tad tas ir jādara. Tā vairs nav mūsu izvēle – mēs to gribam vai negribam darīt, tas ir ērti vai nav ērti,” situāciju raksturo Renāte Snipe.

Bērnu ārsti saka, ka maska bērnam nekaitē. Pareizi to uzliekot, pareizi valkājot, tas ir droši, neaizkavē ne skābekļa pieplūdi, ne CO2 izvadi, tas neveicina kaitīgu infekciju attīstību. Gluži otrādi, tas pasargā arī no citiem vīrusiem, alerģiskos bērnus pasargā no papildu alergēniem.

“Maskas valkāt ir droši!” uzsver Renāte Snipe.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības dēļ gandrīz visu mācību gadu vecāko klašu skolēniem jāmācās attālināti. Saslimstībai ar Covid-19 palielinoties, decembrī klātienē mācības notika tikai bērnudārzos un 1.–4. klasēs, skolās nodrošinot 3 kvadrātmetru platība vienam skolēnam. Iepriekš bija noteikts, ka skolās mācās arī 5.–6. klašu skolēni, kuriem arī jānodrošina 3 kvadrātmetru platība, taču no 7. decembra šo klašu skolēni mācās attālināti. 

Vēlāk valdība nolēma par vienu nedēļu – līdz 8. janvārim – pagarināt 1.6. klašu skolēnu brīvlaiku. Tāpat pieņemti citi drošības pasākumi Covid-19 izplatības mazināšanai, kas stājās spēkā 21. decembrī. Cita starpā noteikts, ka šā gada sākumā maskas skolās būs jānēsā kā stundu laikā, tā ārpus mācību procesa gan skolēniem, gan skolotājiem.

5. janvārī valdība nolēma, ka 1.–4. klašu skolēniem vēl par divām nedēļām pagarina brīvlaiku, tas rezultēsies arī ar mācību gada pagarinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt