Klase

"Klase". Ko bērns piedzīvo, nomainot skolu?

Klase

Stundu kavējumi

Hosams Abu Meri

Arī izcilnieki «basto»! Pēcstundas ar Hosamu Abu Meri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Skolēns Māris nākotnē vēlas kļūt par ārstu, tāpēc viņš raidījumā “Klase” ciemojas pie ārsta gastroenterologa Hosama Abu Meri, lai runātu par skolas laiku un profesijas izvēli.

Uzziņai: Hosams Abu Meri. Ārsts gastroenterologs, dzimis Libānā, vecākais bērns piecu bērnu ģimenē. Mediķa profesija ir ģimenes tradīcijas turpinājums. Uz dzīvi Latvijā pārcēlies 1993. gadā, studējis medicīnu Rīgas Stradiņa universitātē. 2007. gadā ieguvis Latvijas pilsonību, aktīvi darbojies Latvijas politīkā. Skolā “bastojis” sporta stundas.

Mārim patīk ideja, ka ārsti cenšas kādam palīdzēt un izdarīt ko labu.

Libānā uzskata, ka ārsts ir starpnieks starp Dievu un pacientu, tā šo profesiju ļoti novērtējot. Hosams Abu Meri par ārstu vēlējās kļūt no trīs gadu vecuma, tad sāka iztēloties, ka ir ārsts, to iesaistīja arī savās bērna rotaļās.

Skolā Hosamam bija interesanti, viņš bija izcilnieks, vienmēr pārdzīvoja, ja nebija pirmais skolā. Hosams atceras, ka piedzīvojis laiku, kad nevēlējās iet uz skolu, tad bieži “sāpēja” vēders vai galva, parasti tas bija piektajā vai sestajā klasē. Arī 10. un 11. klasē skola tika “bastota”, bet to darīja tāpēc, ka nebija pietiekami sagatavojies eksāmeniem,  negribēja saņemt zemāku vērtējumu.

Pēc pārcelšanās no Libānas uz Latviju, sākuma laiks bija ļoti emocionāls, jo komunikācijas iespējas nebija tik labas, kādas tās ir šobrīd. Pirmajā kursā daudzi Hosama kolēģi aizbrauca atpakaļ, jo nespēja emocionāli izturēt atsvešinātību no dzimtenes un ģimenes.

“Svarīgi 12. klases skolēnam – zināt, ko vēlas, un to realizēt,” ārsts dod padomu Mārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti