Klase

Klase

Klase

Ārējais izskats. Garais starpbrīdis

Beatrises stāsts

Ārējā izskata nozīme skolā. Beatrise: Vai mani tādu kāds mīlēs?

Skolēni skolā saskaras ar apsmiešanu un aizvainojumu viņu citādā izskata dēļ, liecina sociālā projekta #Neklusē apkopotie fakti. Šādi skolas laika pārdzīvojumi atstāj ilgstošas sekas. Raidījumā “Klase” Beatrise stāsta par saviem pārdzīvojumiem ārēja izskata dēļ.

Uzziņai: Beatrise. 17 gadi. Dzimusi Aizkrauklē. No 2. līdz 5. klasei mācījusies Itālijā. Pabeigusi Rīgas Stila un modes tehnikumu. Profesija – friziere. Nākotnē vēlas kļūt par aktrisi. Ārējā izskata dēļ cietusi no apcelšanas.

Jau no bērnības Beatrise interesējusies par frizieres darbu, tāpēc pēc 9. klases izvēlējās mācības Rīgas Stila un modes tehnikumā. Kaut frizieres darbs bija Beatrises apzināta izvēlē, otrs iemesls bija nespēja ilgāk mācīties ģimnāzijā sava ārējā izskata dēļ.

Vienaudži Beatrisi apsmējuši viņas matu dēļ: “Man visu dzīvi bijuši plāni mati, katru nakti uz ruļļiem tinu matus, tas nācis no skolas.”

Beatrise atceras, ka jautājumā par viņas izskatu bijuši kādi izteikumi kā garāmejot, pavisam nenozīmīgi, iespējams, bet tie atstājuši iespaidu: “Skolā pavada lielāko daļu laiku, ja ir kādi izteikumi par izskatu, tie var radīt kompleksus.”

Sava izskata problēmu dēļ meitene pat nav apmeklējusi skolu.

Beatrise uzskata, ka ārējam izskatam ir liela nozīme attiecībās, sabiedrības uzskatos un cilvēku pieņemšanā:

“Es nedomāju, ka, noņemot kosmētiku un iztaisnojot matus, kāds man teiktu: “Tu esi simpātiska”. Un kurš nu zina, vai mani kāds mīlēs tādu?”

Uzziņai: 31% skolēnu apsmej vai aizvaino viņu citādā izskata dēļ. Avots #Neklusē, 2019.

Klase
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti