Dienas ziņas

Džonsons saglabā amatu, lai arī pret balso 41 %

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ar NATO atbalstu atklāj sāls istabu

Ar NATO atbalstu bērnu attīstības centrā Talsos atklāj sāls istabu

Talsu ģimeņu un bērnu attīstības centram "Brīnumiņš" ļoti svarīgi, ka bērni ar īpašām vajadzībām un viņu supermammas un supertēti, kā viņus dēvē centrā, pakalpojumu var saņemt tuvāk savai dzīvesvietai, jo mērot tālu ceļu uz galvaspilsētu vai reizēm pat uz ārvalstīm ir grūti gan fiziski, gan emocionāli. Tagad centrs saņēmis NATO ziedojumu, par kuru izveidota sāls terapijas istaba.

NATO un ģimeņu un bērnu attīstības centrs "Brīnumiņš" satikās, pateicoties Jūras spēkiem. Tā ir centra vadītājas Agneses Kvieses pamatdarba vieta, un iepriekš viņas militārie kolēģi pat nenojauta, cik svētīgu darbu viņa dara brīvajā laikā.

Jūras spēku komandieris Kaspars Zelčs sacīja: "Godīgi sakot, prātam neaptverami, kā var ne no kā izveidot tādu centru, kur palīdzēt bērniem attīstīties. Redzot to, kas ir izdarīts un kādas ir procedūras, telpas dažādas, ir viennozīmīgi tikai apbrīns par tiem cilvēkiem."

NATO Labdarības tirdziņš notiek jau vairākus desmitus gadu Beļģijā, un savāktie ziedojumi palīdz labdarības projektiem visā pasaulē. Pēdējā tirdziņā iegūti 165 000 eiro – atbalstīti 18 starptautiski projekti un astoņi Beļģijā.

Latvijas Militārās pārstāvniecības oficiālā pārstāve NATO "Charity Bazaar" organizācijā Svetlana Mogiļnaja norādīja: "Latvijas projekts ierindojās ceturtajā vietā. "Brīnumiņš" bija sarakstā no 18 valstīm ceturtajā vietā. Par sāls istabu es dzirdu pirmo reizi, un vispār interesanti, kā darbojas un kādi ir rezultāti."

Jaunajā telpā sāls izvietota gan uz sienām, gan grīdas, un tā pārvērtusies par krāsainu un neparastu miera noskaņas telpu. Te izmantotas 2,8 tonnas medicīniskās sāls.

SIA "Palīdzi.lv" valdes loceklis Oskars Cīrulis skaidroja: "Tāpēc sāls istabā var nedarīt arī neko – vienkārši elpot un baudīt mieru, un sāls savu darbu izdarīs pati. Sāls terapiju izmanto elpošanas ceļu slimību ārstēšanai un profilaksei. Tāpat pieredze rāda, ka arī mentālo saslimšanu un ādas slimību simptomi samazinās, atrodoties sāls istabas īpašajā gaisā."

Bet psiholoģe Liene Vicinska piebilda: "Šobrīd sāls istaba vēl turpina tapt līdz galam. Šeit būs neliels laukumiņš, kur bērniem būt, spēlēties, būs mantas, ar kurām var darboties tāpat kā smilšu kastē. Līdz ar to bērni sāls istabās uzturas labprāt, jo viņi var darboties. Nav tā, ka bērniem ir jāsēž. Pieaugušie var sēdēt, lasīt grāmatu un baudīt."

NATO Labdarības tirdziņa atbalstu šogad saņēma arī onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt