Rīta Panorāma

Rīgas maratons 2020. Intervija ar Rīgas maratona direktoru Aigaru Nordu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ingu Vanagu

Ar līdzsvara platformām palīdz labāk mācīties

Ar līdzsvara platformām palīdz koncentrēties un efektīvāk apgūt zināšanas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

“Barboleta” – tā sauc uzņēmumu, kuru izveidojusi Baiba Blomniece-Jurāne ar mērķi palīdzēt cilvēkiem vieglāk apgūt sarežģītus mācību priekšmetus. Visa pamatā ir speciāli izveidotas līdzsvara platformas, uz kurām stāvot, bērns vai pieaugušais efektīvāk apgūst mācāmo vielu. Kāds bērns, kuram, mācoties otrajā klasē, vēlējās noteikt garīgas atpalicības diagnozi, uz šādas līdzsvara platformas tik labi apguva mācību vielu, ka šobrīd jau bez problēmām un ar labām sekmēm mācās ģimnāzijā. 

Pirms septiņiem gadiem Baiba-Blomniece-Jurāne strādāja skolā par psiholoģi un speciālo pedagoģi. Tur sapratusi, ka trūkst mūsdienīgu metožu, kas palīdzētu bērniem koncentrēt savu uzmanību grūtos mācību priekšmetos.

“Mācot bērnam reizināšanu, es sapratu, ka šis bērns nevis nezina, bet viņam ir grūti koncentrēties. Meklēju dažādus veidus un tehnikas, kā palīdzēt fokusēt uzmanību uz to, kas man ir jāiemāca. Es ļoti daudzas lietas izmēģināju, bet visefektīvākā bija veikt fiziskus vingrinājumus. Taisījām presītes, rāpojām, mēs fiziski piepūlējāmies. Man bija grūti, un es meklēju risinājumus, kā fizisko kustību savienot ar darba lapām,” sākumu raksturo līdzsvara platformu idejas autore Baiba Blomniece-Jurāne.

Un tā tapa līdzsvara platformas. Bērni mācās, stāvot uz speciāli izveidota līdzsvara dēļa, pa to ripinot bumbiņu. Kustoties tiek nodarbinātas abas smadzeņu puslodes. Šādā veidā iespējams apgūt praktiski visu, sākot ar valodām un beidzot ar matemātiku un dziedāšanu.

Baiba izveidojusi sociālo uzņēmumu, lai varētu palīdzēt pēc iespējas lielākam cilvēku skaitam.

“Bija fantastiski stāsti, ļoti veiksmīgi stāsti. Piemēram, 2. klases zēns, kurš nemācēja lasīt un kuram gribēja uzlikt speciālo kodu kā garīgi atpalikušam, gadu cītīgi strādājot, palika tajā pašā klasē, un šobrīd es skatos, ka viņš mācās ģimnāzijā kā pietiekami labs skolēns,” rezultātus raksturo Baiba Blomniece-Jurāne.

Latvijā mācīšanas metodi ar līdzsvara platformām jau apguvuši 70 speciālisti. Šo metodi izmanto arī kāda skola Lietuvā, savukārt Itālijā šādā veidā bēgļiem palīdz apgūt valodu. Pirms līdzsvara platformas izveides Baibai nebija nekādas pieredzes uzņēmējdarbībā.

“Pilnīgi nekādas, es esmu ļoti slikta tirgotāja. Es varētu visiem uzdāvināt visu ko par velti. Pelnīt naudu man ir grūti, jo man šķiet, ka man ir jādod, nevis jāņem. Tādēļ ir vajadzīga komanda un ļoti daudz apmācības un treniņu, ko es saņēmu Jelgavas biznesa inkubatorā, kur man trenēja cita veida domāšanu,'' pauž Baiba Blomniece-Jurāne.

Tagad Baiba nodarbina jau 18 algotus darbiniekus. Savukārt Covid-19 pandēmija veicināja uzsākt attālinātas pedagogu apmācības. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti