Rīta Panorāma

Medicīnas iestādēs ģipsi aizstāj 3D printeri

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Martu Krivadi

Ar kampaņu «Spēks pateikt NĒ!» aicina jauniešus atteikties un neuzsākt alkohola lietošanu

Līdz jūnija beigām turpināsies 2. posms kampaņai "Spēks pateikt NĒ!", kurā tiek iesaistīti ne tikai jaunieši, bet arī vecāki, kā arī veidota sadarbība ar organizācijām, kas strādā ar jauniešiem, lai aicinātu jauniešus neuzsākt un atteikties no alkohola lietošanas.

Cilvēku veselību Latvijā plaši ietekmē alkohola lietošanas paradumi, kas visai bieži skar arī pusaudžus. Piemēram, pēdējā gada laikā alkoholu lietojuši 77% piecpadsmitgadīgo jauniešu.

Šī ir pirmā nacionāla mēroga kampaņa, kurā veido dialogu ar jauniešiem un pieaugušajiem par atkarību izraisošajām vielām.  Veiktie pētījumi rāda, ka 15 gadu vecumā katrs desmitais jaunietis ir iereibis sēdies pie stūres kādam motorizētam transportlīdzeklim vai peldējis,

“kas nozīmē, ka jaunieši ne tikai dzer, bet viņi arī riskanti uzvedas, apdraud savu veselību un savas ģimenes labklājību,”

pauž veselības ministres padomniece Marta Krivade.

Kampaņas lielākais izaicinājums ir uzrunāt jauniešus, jo sarunāties ar jaunieti ir ļoti sarežģīti.

Līdz šim Kampaņas "Spēks pateikt NĒ!" vēstneši apmeklēja Latvijas skolas, kur jauniešiem stāstīja par smēķēšanas kaitīgumu un rosināja tā vietā spēku meklēt citās aktivitātēs. Turpinot uzsākto sarunu ar sabiedrību, kampaņas 2. posmā vēstneši aktualizēs alkohola lietošanas izplatību pusaudžu vidū un stāstīs par pozitīvu pārmaiņu iespējām.

Kampaņas 2. posmā "Spēks pateikt NĒ!" komanda rīkos dažādas aktivitātes gan pilsētvidē, gan digitālajā vidē, aicinot iesaistīties ne tikai jauniešus, bet arī vecākus un pārējo sabiedrību. Papildus tiks veidota sadarbība ar organizācijām un biedrībām, kas strādā ar jauniešiem, un veselības nozares speciālistiem. Kampaņas 2. posms ilgs līdz šī gada jūnija beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt