Ģimenes studija

Kas vecākiem jāzina par drošu zīdaiņa miegu?

Ģimenes studija

Jauniešu finanšu pratība un spējas izvērtēt ātro kredītu riskus

Apzinātības trenēšana var palīdzēt bērniem tikt galā ar stresu

Apzinātības nozīme stresa mazināšanā bērniem. Speciālistu ieteikumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Apzinātības trenēšana un vingrinājumu pielietošana ikdienā var palīdzēt bērniem tikt galā ar stresu, koncentrēšanās problēmām un uzmanības noturības grūtībām, Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija” skaidro apzinātības treneri.

Apzinātība nozīmē pievērst uzmanību tam, kas notiek šajā mirklī, ar nolūku un nevērtējot. Parasti saka, ka tas nozīmē “būt klātesošam”, tas ir jāvingrina,

skaidro Klusuma skolas pasniedzējs, četru bērnu tēvs Ivo Strante.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Trenējot apzinātību ilgāku periodu, cilvēkā veidojas iekšējais novērotājs – spēja novērot savas domas, savas ķermeņa sajūtas. Inese Strante piebilst, ka

pretējais apzinātībai ir “autopilots”, kad kaut ko dara neapzinoties.

Viņa arī bilst, ka nav pareizu vai nepareizu veidu, kā justies, svarīgākais ir to atklāt, apzināties, un to var darīt arī kopā ar bērniem jau no ļoti maza vecuma.

Pedagoga darbā praktizējot apzinātību, var vairot uzmanību un emocionālo inteliģenci. Ir daudz empīrisku pierādījumu, ka tā tas darbojas. Apzinātība ir laba pedagogam, lai pedagogs būtu vērīgs pret bērnu un sadarbotos ar savām emocijām.

Briseles II Eiropas skolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, apzinātības skolotāja pusaužiem, kura privātpraksē strādā kā logopēde Sanita Ozoliņa, pauž, ka apzināta ēšana varētu būt saprotams veids, kā par apzinātību runāt, baudot maltīti – apskatīties ēdienu, pasmaržot, apzināties, ka daudzi strādājuši, lai ēdiens būtu, izgaršot ēdot. Kaut trīs kumosus apēst apzināti, jo ikdienā bieži ēd un skatās ekrānā vai telefonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti