Apslēpto mantu meklēšana. Krista bērnības spēle

Jau pieauguši cilvēki savas skaistās bērnības atmiņas glabā īpaši siltās sajūtās un ar pateicību atceras vecākus, kas viņiem šīs jaukās emocijas deva. Šodien publicējam Krista stāstu par bērnības spēli, kas izveidojās par ģimenes tradīciju.

LSM.lv vecāku sadaļā mēs publicējām dienas darbiņus - ieteikumus, ko vecāki un vecvecāki var paveikt kopā ar bērniem.

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Tagad mēs publicēsim dažādus ieteikumus no pieaugušu cilvēku dzīves - kādas spēles un aktivitātes viņi atceras no savas bērnības.

Apslēptās mantas meklēšanas spēle

Krista (24)  ģimenē ir spēle, ko visi spēlē, kad nav, ko darīt, kad gribas jautrību un bijušu sajūtu restaurāciju.

Spēles sākums meklējams Krista bērnībā. Ziemassvētkos vecītis nesa dāvanas, protams, tikai tad, ja Krists un viņa māsas bija labi uzvedušies, viņi uzvedās labi katru gadu, jo bez dāvanām nekad nav palikuši.

Kādos Ziemassvētkos, kad Krists un māsas jau bija sākuši mācīties skolā, Ziemassvētku dāvanas nebija zem eglītes, bet tās bija jāatrod.

Tētis iedeva pirmās norādes, un katram bija dāvanu jāatrod.

Noteikumi:

Katrs saņem lapiņu, uz kuras uzrakstīts, kur meklēt tālāk. Piemēram: skaties zem galdauta. Tad nu meklē visus galdautus visā mājā, līdz atrod nākamo norādi.

Nākamā norāde var būt mīkla. Piemēram: Tā ir puķaina, mammai tā vajadzīga katru rītu. Tad skrien meklēt mammas puķaino kafijas krūzi, kurā ielikta nākamā norāde. Tā var būt ceļa zīmējums, krāsu norāde, izmēru un attāluma norāde, priekšmeta zīmējums, telefona numurs, kur zvanīt un meklēt nākamo norādi.

Mājās valdīja pilnīgs trakums – trīs bērni krustu šķērsu skrēja pa māju un meklēja dāvanas.

Šo pasākumu organizēja Krista tētis – ja pavisam meklēšanā neveicās, varēja uzdot jautājumu tētim. Dāvanas visi dabūja, prieks bija liels. Tik liels, ka nākamajos Ziemassvētkos atkal prasīja vecītim tik radoši paslēpt dāvanas.

Tā tas turpinājās, līdz radās ideja kādā Krista dzimšanas dienā sagatavot šādu spēli visiem dzimšanas dienas viesiem – 10 bērniem. Labi, ka tas bija vasarā un varēja jandalēties pa sētu.

Sagatavoties šādai spēlei ir liels darbs, bet sagatavotos uzdevumus saglabā, spēlētāji samainās ar variantiem un spēlē no jauna.

Tā no Ziemassvētku dāvanu meklēšanas šī spēle kļuvusi par jautru spēli ģimenes lokā. Kastīte ar jautājumiem ir goda vietā.

Atcerieties:

  • Katra spēlētāja lapiņas ir vienā krāsā.
  • Lapiņas numurē.
  • Spēles sākumā zināms, cik lapiņu ir.
  • Uzdevumu skaits visiem spēlētājiem ir vienāds.
  • Katrs spēlētājs savas lapiņas savāc, lai varētu spēlēt atkārtoti.

Vecāki, sāciet ar piecām minūtēm!

Labdarības maratona "Dod pieci!" organizētāji vecākus aicina sākt ar piecām kopā būšanas minūtēm. Piecas minūtes ir laiks, ko vecāki savam bērnam var atrast.

Piecas minūtes ir būtiskas, īpaši maza bērna dzīvē. Speciālisti saka, ka piesaistes sistēma starp bērnu un vecāku veidojas līdz trīs gadu vecumam, kad bērns ir atkarīgs no vecākiem visās jomās, tas atstāj iespaidu uz bērnu arī visās jomās.

Mēs tevi aicinām paskatīties uz savas bērnības piecām minūtēm – pavadītām kopā ar vecākiem. Kas ir tas – tavās atmiņās paliekošais no kopā būšanas ar saviem vecākiem un ģimeni bērnībā? Ko jūs kopā darījāt?

Dalieties ar savām atmiņām, kopā spēlēto spēļu aprakstiem, praktiskiem ieteikumiem, tie var noderēt citiem, tiem, kuri vēlas kļūt par labiem vecākiem šodien. Rakstiet [email protected]

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runās par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicinās ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukumā līdztekus Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti