Rīta Panorāma

Dailē Ukrainas teātris iestudējis britu komēdiju

Rīta Panorāma

Nedēļas laika prognoze

Skolotāju izglītības projekta "Mācītspēks" jaunais kurss

Apmācības klātienē uzsāk 81 projekta «Mācītspēks» jaunais skolotājs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šodien klātienē apmācības uzsāk 81 projekta "Mācītspēks" jaunais skolotājs, informēja projekta pārstāvji. Projekts notiek jau trešo gadu, un jūlijā divu gadu ilgo projektu absolvēja pirmo 73 vispārējās izglītības skolotāji.

Šī gada vasaras mācību atklāšana notiks šodien Jelgavā.

Projekta "Mācītspēks" vadītāja Ruta Zaharova
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Projekta "Mācītspēks" vadītāja Ruta Zaharova skaidroja, ka līdz šim topošie pedagogi jau attālināti apguvuši pirmās zināšanas, bet turpmāk katrs apgūs sava mācību priekšmeta metodiku, lai jau rudenī varētu uzsākt darbu skolā. Paralēli viņi studēs Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē vai Liepājas Universitātē.

"Nozares ir ļoti plaši pārstāvētas, interese ir dažādiem cilvēkiem, bet tas, ko mēs redzam, ka lielākais pulciņš šogad būs matemātikas skolotāji, kas nāk no uzņēmējdarbības un dažādām inovācijas jomām, un liels pulks mums arī ir angļu valodas skolotāju, kas ir gan pabijuši ārzemēs, gan mācījušies, studējuši ārzemēs un šobrīd ir gatavi sākt strādāt ar skolēniem," viņa teica.

Projekta "Mācītspēks" pārstāvji informēja, ka jaunajā kursā ir 17 topošie matemātikas skolotāji, 15 – dabaszinātņu un tehnoloģiju, kā arī 27 dažādu valodu pedagogi.

Savukārt 22 mācībspēki skolēniem palīdzēs apgūt sociālās un pilsoniskās jomas priekšmetus, vizuālo un teātra mākslu, kā arī sportu un veselību. Jau ar rudeni mācībspēki četras dienas pavadīs darbā skolās visā Latvijā – Rīgā, Bauskā, Jelgavā, Siguldā, Cēsīs, Apē, Ainažos, Ogrē, Ozolniekos, Carnikavā, Baldonē, Ķekavā, Talsos, Sesavā, Valmierā, Jūrmalā, Ikšķilē, Upeslejās, Aknīstē, Jēkabpilī, Krāslavā, Daugavpilī, Rucavā, Liepājā u. c., savukārt piektdienās studēs sevis izvēlētajā augstskolā.

Lielākā daļa projekta "Mācītspēks" dalībnieku studijas 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā "Skolotājs" uzsāk Latvijas Universitātē (69), septiņi – Liepājas Universitātē, bet pieci skolotāji studēs Daugavpils Universitātē.  

Klātienē apmācības uzsāk 81 projekta "Mācītspēks" jaunais skolotājs
Klātienē apmācības uzsāk 81 projekta "Mācītspēks" jaunais skolotājs

UZZIŅAI:

Projektu "Mācītspēks" īsteno Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte un nodibinājums "Iespējamā misija", to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija. Pieteikuma anketa un plašāka informācija par projektu "Mācītspēks" un citām pedagoģijas studiju iespējām pieejama www.esiskolotajs.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti