Apbalvoti radošo darbu konkursa «Izstāsti man savu sapni» uzvarētāji

Dzimtās valodas dienā noslēdzies Latviešu valodas aģentūras rīkotais skolēnu radošo darbu konkurss „Izstāsti man savu sapni”.  Konkursā saņemti 1234 radošos darbi no visas pasaules, skolēnu labākie darbi skanēs Radioteātra iestudējumā. Arī šogad tiks turpināta skolēnu radošo darbu izdevumu sērija, paziņojumā presei informēja Latviešu valodas aģentūras projekta vadītāja Velga Līcīte-Meldere.

Katru gadu konkursa dalībnieku skaits pieaug, šajā konkursā piedalījās rekordliels  skolēnu skaits, saņemti 1234 radošos darbi no visas pasaules. 693 no tiem ir literārie darbi, 541 – zīmējumi.

Darbi iesūtīti ne vien no Latvijas skolām, bet arī no latviešu skolām ārzemēs: Mineapoles un Sentpolas Latviešu skolas, Losandželosas Latviešu skolas, Latviešu skolas Somijā, Briseles 2. Eiropas skolas, Briseles Latviešu skolas, Vašingtonas Ev. lut. draudzes latviešu pamatskolas, Aberdīnas Latviešu diasporas skolas, Diasporas skolas bērniem Aberdīnā ,,Dzintara akadēmija" un Ņujorkas Ev. lut. draudzes Ņūdžersijas Latviešu pamatskolas.
Konkursa žūriju pārstāv Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, rakstnieks Valdis Rūmnieks, māksliniece, grāmatu sērijas „Koko un Roko” zīmējumu autore Linda Lošina, Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja Velga LĪīcīte-Meldere.

Konkursa žūrija izvērtējusi un noteikusi labāko darbu autorus.

Konkursa „Izstāsti man savu sapni” uzvarētāji literāro darbu grupā:

1.- 4. klašu grupa

1.    vieta – Gabriela Kostigova, Gulbenes 2. vidusskolas 3.c klase
2.    vieta - Marija Magdalēna Šēra, Aglonas Katoļu ģimnāzijas 4. klase
3.    vieta – Marta Luguza, Jelgavas Centra pamatskolas 4.c klase

5.- 9. klase

1. vieta – Dārta Grīvane, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 9. klase
2. vieta – Luīze Burmistrova, Bauskas Valsts ģimnāzijas 9.a klase
3. vieta – Katrina Baltmane, Ilūkstes Raiņa vidusskolas 7.c klase

10. - 12. klase

1.    vieta – Ance Millere, Ērgļu vidusskolas 11. klase
2.    vieta – Ksenija Rusakova, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12. klase
3.    vieta – Dāvids Rubens, Rudzātu vidusskolas 12. klase


Uzvarētāji zīmējumu grupā

1.- 4.klašu grupa

1. vieta – Sofija Teplova, Rēzeknes 2. vidusskolas 3.a klase
2. vieta – Luīze Zeidmane, Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas 4. klase
3. vieta – Ralfs Atis Terehovs, Salaspils 1. vidusskolas 1.b klase

5.- 9.klašu grupa

1. vieta – Zane Rizga, Preiļu 1. pamatskolas 8.a klase
2. vieta – Elīza Daniela Dzene, Āgenskalna sākumskolas 6. klase
3. vieta – Anna Gulbe, Salaspils 1. vidusskolas 6. klase

10.-12.klašu grupa

1. vieta – Ivonna Brūvere, Rudzātu vidusskolas 10. klase
2. vieta – Polina Timofejeva, Daugavpils 9. vidusskolas 11.a klase
3. vieta – Dairis Upenieks, Varakļānu vidusskolas 11. klase

Skolēnu labākie darbi skanēs Radioteātra iestudējumā. Arī šogad tiks turpināta skolēnu radošo darbu izdevumu sērija, un interesantākie darbi tiks iekļauti krājumā. Skolēnu radošo darbu sērijā izdotas jau trīspadsmit grāmatas.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti