Animācijas cikla «Lupatiņi» jaunākās īsfilmas piedzīvos pirmizrādi «RIGA IFF»

Rīgas Starptautiskā kino festivāla bērnu filmu programmā "KIDS WEEKEND" pirmizrādi svinēs trīs animācijas cikla ''Lupatiņi'' īsfilmas. Animācijas studijā "Atom Art" radītās un Edmunda Jansona režisētās filmas tiks izrādītas sestdien un svētdien, 17. un 18.oktobrī, paziņojumā presei informēja pasākuma organizētāji.

Animācijas studijā "Atom Art" radītās un Edmunda Jansona režisētās filmas "Kā Lupatiņi ceļoja", "Kā Lupatiņi brokastoja" un "Kā Lupatiņi skaitīja" laiku mazajiem skatītājiem vēstīs par galveno varoņu, četru auduma bērniņu - Zeķītes, Cimdiņa, Spilventiņa un Lakatiņa - jaunākajiem piedzīvojumiem. Viņi apceļo māju aizvērtām acīm, kopīgi brokasto un arī mācās saskaitīt sekundes un minūtes. Kā allaž, mazajiem Lupatiņiem blakus ir gudrais Kaķis, kurš vienmēr var palīdzēt!

Kopš pirmās Lupatiņu sērijas ''Kā Lupatiņi mazgājās'' iznākšanas ir pagājusi vesela desmitgade, un pa šo laiku pēc rakstnieces Ineses Zanderes scenārija veidotās īsfilmas ir iemīļojuši kinoskatītāji visā valstī un aiz tās robežām. Lupatiņu gaitas, kas ar lielu prieku tiek skatītas no jauna un jauna, joprojām ir daudzu Latvijas mazuļu pirmā saskarsme ar pašmāju kino.

Kā saka režisors Edmunds Jansons: "Pateicoties skatītāju atsaucībai, veidot Lupatiņus vienmēr ir bijis viegli un priecīgi. Pa šiem gadiem ir mainījušās paaudzes - būs ļoti interesanti redzēt, kā veidosies Lupatiņu attiecības ar jaunajiem skatītājiem. Pirmie Lupatiņu skatītāji nu jau ir tīņi, bet Zeķīte, Cimdiņš, Lakatiņš un Spilventiņš ir tādi paši mazie dumiķīši. Tajā arī ir animācijas burvība, ka filmu varoņi, līdzīgi kā Pīters Pens Nekurnekadzemē, nenoveco un arvien gaida tikšanos ar bērniem."

Cikla ietvaros nu jau tapušas deviņas īsfilmas un divas interneta epizodes.

Lupatiņu pirmizrāde notiks sestdien, 17.oktobrī, un šajā seansā būs iespēja redzēt arī iepriekšējos gados tapušās cikla sērijas. Jaunākās Lupatiņu filmas varēs noskatīties arī svētdien, 18.oktobrī, kad tās tiks izrādītas "KIDS WEEKEND" Eiropas animācijas īsfilmu izlases ietvaros.

Lupatiņu tapšanu ir atbalstījuši Latvijas Nacionālais kino centrs un Latvijas Televīzija. Filmas tapušas animācijas studijā "Atom Art", un tās veidojusi Latvijā atpazīstamu mākslinieku un autoru komanda: filmas ir režisējis Edmunds Jansons, to mākslinieks ir Reinis Pētersons, bet scenārija autore - Inese Zandere. Īsfilmu cikla mūzikas komponists ir Jēkabs Nīmanis, bet skaņu  režisors - Ģirts Bišs. Galvenais animators - Mārtiņš Dūmiņš, producente - Sabīne Andersone.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti