LSM tiešraižu ieraksti

Mediņš: Mākslīgi netop par vecākiem

LSM tiešraižu ieraksti

Mediņš: Katrs var būt labs vecāks

Mediņš: Vecāki bērniem vairs nav autoritātes

Andrejs Mediņš: Tā ir vecāku vaina, ka bērniem viņi nav autoritātes

Daudzi vecāki saviem bērniem nav autoritātes, tāpat bieži sabiedrībā ir ļoti zemi mērķu uzstādījumi, tādu viedokli “Dod pieci!” ekspertu diskusijā pauda Bārbeles  Zēnu  pamatskolas dibinātājs Andrejs Mediņš, aicinot vecāku aizdomāties un mācīties būt par labākiem vecākiem.

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Atbalsta programma “Plecs” aicināja ekspertus uz diskusiju par akcijas “Dod pieci” mērķiem un to, kā sabiedrībā veicināt izpratni par bērnu audzināšanas pamatprasmēm, jo par vecākiem nepiedzimst.

“Būsim godīgi – sabiedrības attieksme ir padarīt cilvēku par pelēku masu. Ja paliekam līmenī, kad nodrošina tikai sociālās vajadzības, bet nedod tiesības pieaugt un pacelties – cilvēkam pietiek ar to, kas viņam ir, un to, ko dod sociālā palīdzība, “ sarunā par ģimenes vērtībām diskusijā teica Andrejs Mediņš,  Romas  baznīcas  priesteris,  kurš  izveidojis  un  vada  “Kalna svētību kopienu”  un  dibinājis  Bārbeles  Zēnu  pamatskolu,  kuras  ikdienā  aktīvi  iesaistās  zēnu tēvi.

“Ir sistēma, kas neļauj pašam pieaugt. Vienkāršo cilvēku masa, kas paliek bez darba un pēc tā arī neilgojas, jo prasības ir ļoti zemas.”

Kad tika radīta zēnu skola, tās veidotājiem bija pārmetumi - kāpēc tik elitāra skola vajadzīga. “Tā attieksme rāda, ka mums nevajag neko labāku, pietiek ar to, kā ir, galvenais, lai ar pliku dupsi nestaigā un kaut kā piespiestu (bērnus) mācīties.”

“Vecāki vairs nav autoritāte, bērns viņus var pasūtīt dirst. Ar to sastopos Bruknā – ar izmisušiem vecākiem, kuri netiek ar bērniem galā,”

pieredzē dalās Mediņš.

Bieži pusaudžu priekšā vecāki ir bezspēcīgi – uz skolu neiet, ja policija aizved, aizbēg, uz mājām nenāk. Vecāku bezspēcība ir viens no iemesliem, kas liek vecākiem aizdomāties un mācīties. Problēma nav bērns, kas dod kurvīti, bet tas, kur vecāku vaina, ka viņi nav autoritāte, svētums. Kāpēc bērns vairs vecākus neciena? No šī aspekta būtu jāskata ģimenes izglītošana.

“Pagājušajā nedēļā iebrauca vairākas ģimenes, kur bērns runāja par pašnāvību. Bērns stāsta, ka redz, ka vecāki strādā, bet viņš to nevēlas darīt, jo redz, ka vecākus darbs un nauda laimīgākus nedara.

Tētis domā, ka viņa varība ir uzņēmumi un nauda, bet bērns viņu ir izģērbis, parādot, ka tas, ko vecāki dara, nav pats svarīgākais bērnam.

Tas, ko gribam noliegt un izliekamies, ka nezinām, - svarīgs ir laiks, ko veltām bērniem.

Tas globāli ir raksturīgs šodienai,” pieredzē dalās Andrejs Mediņš.

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runās par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicinās ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt