LSM tiešraižu ieraksti

Mediņš: Vecāki bērniem vairs nav autoritātes

LSM tiešraižu ieraksti

Valsts prezidenta Egila Levita runa konferencē «Baltijas ceļš. Turpinājums.»

Mediņš: Katrs var būt labs vecāks

Andrejs Mediņš: Bērniem jāsajūt, ka viņi vecākiem ir svarīgi

Nekad nav par vēlu izlīgumam un labu attiecību veidošanai ģimenē, bet to var tad, ja bērni saprot, cik svarīgi viņi ir ģimenei – tā “Dod pieci!”  ekspertu diskusijā pauda Bārbeles  Zēnu  pamatskolas dibinātājs Andrejs Mediņš, aicinot vecāku aizdomāties un mācīties būt par labākiem vecākiem.

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Atbalsta programma “Plecs” aicināja ekspertus uz diskusiju par akcijas “Dod pieci” mērķiem un to, kā sabiedrībā veicināt izpratni par bērnu audzināšanas pamatprasmēm, jo par vecākiem nepiedzims.

Vecākiem nekad nav par vēlu mācīties, katrs var kļūt par labu vecāku.“Bieži nesadzirdam, ka bērni mums piedod un pieņem tādus, kādi mēs esam,” saka Mediņš.

Arī līdz 15 gadiem tētis var teikt, lai bērns iesēžas viņam klēpī un sabužinātu viņu.

Mediņš uzskata, ka vecākiem jāstrādā pie garīgā piepildījuma: “Jo problēma, ka bieži paši esam konfliktā ar sevi, jo sevi neredz kā ko labu un pilnīgu.”

Nekad nav par vēlu meklēt ceļu uz attiecību uzlabošanu, Andreja Mediņa pieredzē ir labi piemēri, kad tēvs atjauno attiecības ar bērniem un ģimeni. Tas iespējams tikai tad, ja ir tēva briedums, tas, ka tēvs saprot, ka neko citu, kā mīlestību un tuvumu bērnam nevar dot.

Bērni, vienalga, cik bijuši sāpināti un pamesti, saprot, ka mīlestība ir kas tāds, kas ir pa īstam. “Es vienmēr saku – nebaidieties sabužināt savus bērnus,

piespiediet viņus sev klāt katru dienu, kaut vai bišķi žņaudziet, lai bērni sajustu, ka viņi ir svarīgi,”

aicina Mediņš.

”Ar to viss sākas, ar pieskārienu.”

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runās par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicinās ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti