Aiva Bundzena-Ervika Saldū vēlas iedibināt dūlas un vecāku apmācību

Dūlas ir personas, kuras palīdz topošajiem vecākiem grūtniecības periodā un dzemdību laikā. Dūlas nav ārstes un nav arī dzemdību namu vecmātes. Aiva Bundzena-Ervika nolēmusi kļūt par pilntiesīgu dūlu Saldus apkārtnē. Šobrīd Aiva ir dūla apmācībā, bet cer atgriezties Saldū un iedibināt tur dūlas un vecāku apmācību.

Par dūlām sauc personas, kuras atbalsta jaunos vecākus grūtniecības perioda laikā, dzemdību brīdī un pirmajos bērniņa piedzimšanas mēnešos. Dūlas sniedz emocionālu, informatīvu un praktisku atbalstu. Aiva Bundzena-Ervika šobrīd ir dūla apmācībā. Viņas mērķis ir kļūt par pilntiesīgu dūlu Saldus apkārtnē.


Aiva Bundzena-Ervika: "Tas, ko dūla nekad nedara, - viņa neiejaucas lietās, kas saistītas ar medicīniskām norisēm. Dūla dzemdībās būs klāt kā emocionālais atbalsts, kas mammu uzmundrinās, kopā paelpos, būs klāt visā laikā, kad notiek dzemdības, būs praktiskais atbalsts, kas iedos padzerties, kas atradīs somā zeķes, ja vajadzēs."

Tās ir lietas, kurām ārstiem vai vecmātēm reizēm pietrūkst laika. Lai gan Aiva šobrīd vēl tikai mācās kļūt par dūlu, pirmās ugunskristības viņa jau veiksmīgi aizvadījusi, palīdzot kādai jaunajai ģimenei visā grūtniecības un dzemdību procesā. Topošajiem vecākiem jautājumu parasti ir daudz.

Aiva stāsta, ka vecākus interesē, kas notiek dzemdībās, kad jābrauc uz slimnīcu. Tēti saka - gribu būt klāt dzemdībās, bet "es nezinu, cik ilgi, vai es varēšu iziet ārā."

Kļūt par dūlu Aivu pamudināja sava bērniņa piedzimšana. Arī izglītība šādam amatam ir piemērota, proti, studējusi pedagoģiju un psiholoģiju. Dūlām jāspēj nodibināt emocionāla saite un iegūt topošo vecāku uzticību.

Aiva cer, ka pienāks tāds brīdis, kad dūla ir pašsaprotams atbalsts, ko piedāvā dzemdību vietas. Citās valstīs tā arī ir. Dzemdību nodaļā strādā dūla un, kad mamma atbrauc, tad tāpat kā vecmātes ir pieejamas arī dūlas. Šobrīd Latvijā tas tā nav. Latvijā dūlas ir pakalpojums, ko mammas un tēti izvēlas individuāli.

Pagaidām ar dūlu būšanu Aiva sevi finansiāli nevar nodrošināt - tas ir patīkams hobijs. Kā tas izvērtīsies nākotnē, nekad nevar zināt. Taču viens gan ir skaidrs, viņa vienmēr ir vēlējusies dzīvot un strādāt tieši Saldū.

"Tas vienmēr man bija lielais mērķis un sapratne, kā es gribu dzīvot, ka ir kaut kāds laiks, ko es pavadu Rīgā studiju procesā ar domu, ka līdzko ir iespēja, atgriežos atpakaļ Saldū dzīvot. No šejienes es esmu nākusi, un man te ļoti patīk," stāsta Aiva.

Aiva cer, ka kopā ar kolēģi no Liepājas viņai izdosies iedibināt dūlas Saldū. Tuvākajā nākotnē abas plāno arī organizēt grupu nodarbības topošajām māmiņām un tētiem – līdzīgas tām, kādas mēdzam redzēt filmās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti