Aicina ziņot par iespējamu bērnu apdraudējumu ārkārtējās situācijas laikā

Rīgas bāriņtiesa aicina iedzīvotājus nekavējoties ziņot bāriņtiesai, ja viņu rīcībā ir informācija par bērnu, kurš palicis bez likumiskajiem pārstāvjiem, vai aizgādnībā esošu personu, kuras aizgādnis ārkārtējās situācijas vai citu iemeslu dēļ atrodas ārpus Latvijas, paziņojumā presei informē Rīgas bāriņtiesas pārstāvji.

Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti informēt bāriņtiesu par bērniem, kuriem nepieciešama palīdzība gadījumā, ja viņu vecāki vai aizgādnis atrodas pašizolācijā vai ārstēšanā.

Ja bērna vecāki ir spiesti atstāt bērnu citas personas aprūpē, vecākiem ir iespēja izdot pilnvaru bērna pārstāvībai attālināti, izmantojot Latvijas notāru pakalpojumus neatkarīgi no tā, kurā valstī vecāks šobrīd atrodas. Latvijas notāru pakalpojumi pieejami attālināti (vairāk šeit). Nosacījumi videokonsultācijas iespējām skatāmi šeit.

Vienlaikus Rīgas bāriņtiesa aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un informēt par gadījumiem, kad ir aizdomas par bērna vai aizgādnībā esošas personas tiesību pārkāpumiem, kā arī gadījumiem, kad ir aizdomas par  bērnu veselības, dzīvības vai attīstības apdraudējumu. Atgādinām, ka bērnus līdz septiņu gadu vecumam nedrīkst atstāt bez pieaugušo vai personu, ne jaunāku par 13 gadiem, klātbūtnes.

Rīgas bāriņtiesa atgādina, ka tiesas procesi ārkārtējās situācijas laikā pārsvarā tiek izskatīti bez procesa dalībnieku klātbūtnes. Taču atsevišķas bāriņtiesas sēdes (atkarībā no bērna veselības un dzīvības apdraudējuma), ievērojot maksimālas drošības prasības, notiek klātienē.

Tāpat tiek atceltas klātienes pieņemšanas, aicinot iedzīvotājus nepieciešamības gadījumā sazināties pa tālruni 67037746 vai rakstot uz e-pastu [email protected]

Nepieciešamos dokumentus aicina sūtīt pa pastu, iesniegt elektroniski vai arī atstāt tos īpaši šim nolūkam izvietotā kastē Rīgas bāriņtiesas telpās – Rīgā, Tērbatas ielā 69, pirmajā stāvā.

Par nozīmētām un iepriekš plānotām konsultācijām klātienē un bāriņtiesas sēdēm komunikācija notiks pa tālruni, sazinoties ar katru klientu atsevišķi un informējot konkrētās lietas dalībniekus par konsultāciju un bāriņtiesas sēdes datumu un laiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti