Rīta Panorāma

Divdesmito reizi – Rīgas Operas festivāls

Rīta Panorāma

Dizaina diplomandu dienas 2017

Aicina vecākus ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus

Aicina vecākus ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus vasaras brīvlaikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Skolēnu vasaras brīvlaiks ir sācies. Kamēr bērni par to tikai priecājas, daļai vecāku galvassāpes rada jautājums, ko ar bērniem iesākt, kamēr paši atrodas darbā. Glābšanas dienestos atgādina, ka palaižot bērnus brīvsolī, vecākiem ar savām atvasēm vajadzētu pārrunāt drošības jautājumus.

Glābšanas dienestos uzsver – sākoties bērnu brīvlaikam, vecākiem ar savām atvasēm vajadzētu pārrunāt tematus, kas saistīti ar drošības jautājumiem, un to, kā pareizi rīkoties ārkārtas situācijās. Pārgalvība, neapdomīga rīcība, neuzmanība – tas viss var novest pie traģiskiem nelaimes gadījumiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Šaboha skaidro, ka peldēties vajadzētu doties tikai oficiālajās peldvietās, kas tiek atzīmētas ar zīmi „Peldēties atļauts”. Ja tuvumā nav šādu peldvietu, tad aicina izvēlēties tādas, kur krasts ir lēzens un var droši ieiet iekšā.

Savukārt, runājot par ugunsgrēkiem, ne vienmēr liesmu parādīšanās saistīta ar bērnu pārgalvību vai neapdomību.


Intas Šabohas komentārs: “Lielākoties tas ir saistīts ar bērnu nezināšanu vai neprasmi veikt saimnieciskos darbus. Aicinām vecākus ar bērniem pamēģināt pagatavot elemetārākos saimnieciskos darbus. Piemēram, ēdiena pagatavošana vai uzsildīšana, lai tajā situācijā, kad viņam tas ir jādara pašam, tiek novērsta iespējamība, ka varētu tikt izraisīts ugunsgrēks."

Statistika rāda – vasarās bērnu traumu skaits pieaug.

Jūnija, jūlija un augusta mēnešos katru dienu ātrās palīdzības mediķiem jādodas palīdzēt 15 bērniem vecumā no 7-17 gadiem.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola iesaka vecākiem saprast, ka ir jāpārrunā ar bērnu viņa dienas aktivitātes. Nevajadzētu teikt tikai, lai bērns dodas aktīvi atpūsties, kamēr ir silts laiks, bet vajadzētu saprast, kur bērns atrodas, vai šī vide ir droša. Mēģināt noskaidrot bērna dienas plānu un, protams, arī skaidrot bīstamību.

Mediķi uzsver, lielākoties traumas ir tādas, no kurām varēja izvairīties – kāpšana lielos augstumos uz jumtiem vai pamestos objektos un pēc tam krišana lejā. Tas gan nenozīmē, ka jāsēž mājās pie datora. Jābūt uzmanīgākiem. Savukārt policijā atgādina, ka mazajiem nevajadzētu sarunāties ar svešiniekiem, kāpt svešās mašīnās, arī stopošana nav droša nodarbe.

Valsts policijas Prevencijas nodaļas inspektore Olga Podžuna atgādina: “Jārūpējas pirmkārt par savu mantu drošību. Ļoti bieži bērni atstāj savas mantas bez uzraudzības – telefonus, nepieslēdz velosipēdus. Tas ir tas, kas vasaras brīvlaikā ir ļoti aktuāls – mantas vai nu pazūd, vai tās nozog.”

Vienlaikus glābēji atgādina, ka bērniem ir jāzina, kur krīzes situācijās meklēt palīdzību, kam zvanīt. Jāņem arī vērā, ka bērni ir vecāku spogulis. Ja vecāki ikdienā rīkojas neapdomīgi un neievēro drošību, tad arī bērni tā darīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti