Aicina uz tiešsaistes semināru par uzturu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Bērnu veselībai un pareizai attīstībai ir svarīgs sabalansēts, pilnvērtīgs uzturs. Diemžēl bērniem ar autiskā spektra traucējumiem tas ne vienmēr ir pieejams ēšanas paradumu īpatnību dēļ. Lai uzlabotu zināšanas par pilnvērtīga uztura pieejamību un palīdzētu vecākiem labāk izprast ar ēšanu un uzturu saistītos izaicinājumus, 30. septembrī Latvijas Autisma apvienība rīkos tiešsaistes semināru par uzturu un ēdienkartes veidošanu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, paziņojumā presei informēja organizētāji.

Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta un Bērnu slimnīcas fonda datiem 2019. gadā Latvijā bija 2369 bērni ar autiskā spektra traucējumiem, no tiem 1022 bērni četru līdz septiņu gadu vecumā. Šajā vecumā bērni bieži vien ir izvēlīgi attiecībā uz ēdienu, bet īpaši satraucoši tas ir bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, jo daudziem sensorā jutīguma dēļ ir ārkārtīgi ierobežota ēdienkarte.

Šādu bērnu vecāki nereti vadās pēc dažādiem pieņēmumiem, kas ne vienmēr ir pareizi: notic mītiem, uzķeras uz dārgu uztura piedevu un vitamīnu tirgotāju solījumiem vai arī vienkārši šo problēmu nerisina, jo nezina, ko darīt.

Semināram iespējams pievienoties ceturtdien, 30. septembrī, no plkst. 10.00 līdz 12.00 tiešsaistē Lsm.lv vecāku un bērnu sadaļā.

Par bērnu autiskā spektra traucējumiem un ar to saistītajiem uztura jautājumiem diskutēs sertificēts bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina, ABA (Lietišķā uzvedības analīze, angļu:  Applied Behavior Analysis – ABA) speciāliste, pirmā sertificētā uzvedības analītiķe Latvijā Ilona Smirnova, kā arī Līga Štāla, mamma bērnam ar autiskā spektra traucējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti