Aicina uz Dārziņskolas labdarības cikla koncertu «Mīlestības mūzika»

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē 28. janvārī pulksten 18.00 notiks VII labdarības koncertu cikla “Mana pirmā skatuve” koncerts “Mīlestības mūzika”. Tajā savu pienesumu Emīla Dārziņa Mūzikas skolas koncertzāles atjaunošanai sniegs divi ansambļi, kuru vadītāji – klarnetists Artūrs Perts un vijolnieks Jevgēņijs Čepoveckis - mācījušies Dārziņskolā, paziņojumā medijiem informēja koncerta organizētāji.

Koncerta pirmajā daļā uzstāsies Artūrs Perts, soprāns no Norvēģijas Emily Adomah R. Adjei, pianiste Jana Aņisimova un stāstnieks Ēvalds Lazarevičs. Viņu atskaņojumā izskanēs koncertstāsts “Komponistu mīlestības vēstules”, kur līdzās Domeniko Skarlati, Johana Sebastiana Baha, Volfganga Amadeja Mocarta, Roberta Šūmaņa, Edvarda Grīga, Riharda Štrausa un Kloda Debisī mūzikai tiks lasītas arī viņu mīlestības vēstules.

Nesenais Dārziņskolas absolvents A. Perts saka: “Esmu ļoti pagodināts un priecīgs šo koncertstāstu pēc veiksmīga un augstu atzinību guvuša koncerta Norvēģijas Mūzikas akadēmijā realizēt arī savās mājās Latvijā. Veltu to savai skolai, kas veido ne tikai lieliskus mūziķus, bet arī domājušu inteliģenci.”

Savukārt koncerta otrajā daļā uzstāsies starptautisku atzinību guvušais stīgu oktets “Oberton”, atskaņojot Dmitrija Šostokoviča, Reinholda Gliera un Astora Pjacollas mūziku. Okteta mākslinieciskais vadītājs J. Čepoveckis atklāj: “Personīgi man šis projekts ir ļoti īpašs, jo tajā apvienoti vairāki svarīgi komponenti. Pirmkārt, tā ir iespēja uzstāties manā dzimtajā pilsētā. Otrkārt, tas jau sen bija mans sapnis – atvest manu stīgu oktetu uz Latviju. Esmu ļoti pateicīgs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai un Grācas Mūzikas un mākslas universitātei par to, ka atbalstīja mūsu studentu apmaiņas programmas ideju. Bet īpaši esmu priecīgs par to, ka mums sanāks apvienot šo programmu ar labdarības koncertu, kas paredzēts līdzekļu savākšanai Emīla Dārziņa Mūzikas skolas lielās zāles restaurācijai, jo tā patiešām bija arī mana pirmā skatuve.”

2018. gada septembrī Emīla Dārziņa Mūzikas skola uzsāka labdarības koncertu ciklu “Mana pirmā skatuve”, kura mērķi ir informēt sabiedrību par nepieciešamību pārbūvēt morāli un fiziski novecojušo, izglītības procesam neatbilstošo skolas koncertzāli un rast līdzekļus zāles pārbūvei. Koncertu devīze ir “Ja tev būs pirmā skatuve, tev būs arī nākamās!” Līdz šim notikuši jau vairāki labdarības koncerti, kuros uzstājušies tādi Dārziņskolas absolventi kā Vestards Šimkus, Andrejs un Sergejs Osokini, Georgs Sarkisjans, Marta Sudraba, Guntis Kuzma, Edgars Saksons, Mikus Bāliņš, “Art-i-Shock”, “Melo-M”, trio “NYX” un citi mūziķi. Visi saziedotie līdzekļi paredzēti koncertzāles atjaunošanai un aprīkošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti