Rīta Panorāma

Intervija ar tieslietu ministru Jāni Bordānu

Rīta Panorāma

Elza Ozola “Trauksmes vārti” - digitālās vides robežas

Intervija ar Līgatnes dabas taku Dabas izglītības speciālistu Valteru Kinnu

Aicina uz Aļņu dienu Līgatnes dabas takās

Līgatnes dabas takas jau rīt, 22. oktobrī, ikvienu interesentu aicina uz Aļņu dienu, lai ar dabas ekspertu stāstiem, interaktīvām darbnīcām un spēlēm tuvāk iepazītu Latvijas diženāko zīdītāju. 

"Alnis ir lielākais Latvijas zīdītājs – pamanāmākais un iespaidīgākais. Es pieļauju, ka daudzi dzīvnieki alnim mežā dod ceļu," Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" teica Līgatnes dabas taku dabas izglītības speciālists Valters Kinna.

Rudens ir briežu dzimtas dzīvnieku bauru jeb kāzu laiks. Aļņiem galvā ir "pavasaris", un tiem prātā ir dižošanās ar karalisko galvas rotu – ragiem. Šis ir īstais laiks, lai iepazītos tuvāk ar šiem majestātiskajiem dzīvniekiem, tāpēc 22. oktobrī no plkst. 11.30 līdz 15.30 Līgatnes dabas taku apmeklētāji varēs piedalīties dažādās Aļņa dienas aktivitātēs.

No plkst. 11.30 līdz 14.30 būs apskatāma dabā atrastu aļņu ragu izstāde, ar kuru apmeklētājus iepazīstinās kādreizējais Gaujas Nacionālā parka vides inspektors un dabas pazinējs Uldis Saulītis. Izstādē varēs iepazīties ar ragiem dažādās to augšanas stadijās un uzzināt vairāk par aļņu dzīvesveidu un paradumiem. Tāpat no 11.30 līdz 14.30 apmeklētājiem būs piejams arī aļna ragu fotostūrītis, kā arī dažādas tematiskas spēles bērniem un pieaugušajiem.

Savukārt no 14.30 savā pieredzē ar aļņiem un citiem ragaiņiem dalīsies Dabas aizsardzības pārvaldes brīvdabas vecākais eksperts, dabas fotogrāfs un savvaļas dzīvnieku pazinējs Vilnis Skuja. Viņš pastāstīs, kā labāk sadzīvot ar aļņiem un citiem ragaiņiem savvaļā, lauku viensētās, uz ceļiem un citur.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti