Aicina un rudens saulgriežu svinībām latviskās tradīcijās Pastariņa muzejā

19. septembrī Pastariņa muzejā apmeklētāji aicināti izzināt un godināt rudens saulgriežus latviskās tradīcijās, paziņojumā presei informēja muzeja pārstāvji.

Pasākums notiks no plkst.10.00 līdz 17.00 Pastariņa muzejā "Bisniekos", Dzirciemā, Tukuma novada Zentenes pagastā.

Rudens saulgriežu svētku apmeklētāji aicināti rīta cēlienā piedalīties svētku gatavošanā – maizes iemīcīšanā, galda rotāšanā, ražas vākšanā, bet pusdienlaikā – saulgriežu maizes un ābolu cepšanā. Dienas gaitā Pastariņa muzeja dzīvojamā mājā varēs lasīt Ernesta Birznieka-Upīša “Nīnas pasaciņas” un  radīt pašam savu pasakas stāstījumu. Pastariņa muzeja sētā notiks jumja meklēšana, saulgriežu rotaļas un dziesmas.

Rudens saulgrieži, saukti arī par Miķeļiem jeb Miķeļdienu, uzskatāmi par gada auglīgākās daļas aizvadīšanas svētkiem. Svētku latviskais nosaukums ir Apjumības jeb Appļāvības, jo šajā dienā pēdējo reizi pļāva labību. Miķelis latvju dainās saukts par bagātu vīru, arī par maizes tēvu, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos.

Astronomiskais rudens šogad iestājas 22. septembrī plkst. 22.21.

Ievadot rudens saulgriežu svētku nedēļu, Pastariņa muzejā visas nedēļas garumā no 14. līdz 19. septembrim skatāma leļļu izstāde, kuras darinājusi Sēmes un Zentenes amatierteātra “Āža dziesma” vadītāja Ivita Kalnozola-Kalsere. Lelles darinātas dažādām teātra iestudētām izrādēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti