Ģimenes studija

Ģimenes ārsti bērniem veiks psihiskās veselības skrīningus: ārstus speciāli apmācīs

Ģimenes studija

Cik lielu kabatas naudu vecāki piešķir saviem bērniem Latvijā un kaimiņvalstīs?

Agrīns atbalsts zīdīšanai uzreiz pēc dzemdībām

Agrīns atbalsts zīdīšanai uzreiz pēc dzemdībām. Speciālistu ieteikumi

Agrīns atbalsts zīdīšanai daudzām mammām nepieciešams uzreiz pēc dzemdībām. Ja zīdīšana neveicas, kā iecerēts, Latvijā ir pieejamas bezmaksas konsultācijas un atbalsts jaunajiem vecākiem zīdīšanas jautājumos. Lielākā daļa zīdīšanas problēmu ir risināmas, raidījumā "Ģimenes studija" pauž speciālisti.

"Ģimenes studija" podkāstā:

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Mammas saka, ka jūt spiedienu barot bērnu ar krūti, bet, ja neizdodas zīdīšana, tas nenozīmē, ka mamma ir sliktāka. Uzskatīt, ka piena maisījums ir tikpat labs kā mammas piens, ir dezinfomācija. Zīdīšanas konsultanti ir gatavi palīdzēt mammai, kā arī akceptē jebkuru mammas lēmumu zīdīšanas jautājumā. Konsultanti nekaunina mammas par viņu izvēli, uzsver Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācijas vadītāja Sandra Lase.

Aizsargāt zīdīšanu ir sabiedrības kopēja atbildība. Mammai, kura zīda bērnu, ir nepieciešams ne tikai ģimenes, bet arī konsultantu un mediju atbalsts. Žurnāli rāda mammas, kuras pēc dzemdībām ātri atgūst formu, īpaši sabiedrībā zināmus cilvēkus.

Ne tikai mamma pieņem lēmumu barot bērnu ar krūti, bet arī bērns var izvēlēties – ēst vai neēst mātes pienu,

uzsver zīdīšanas konsultante Sanita Purakalna.

Rīgas Dzemdību nama vecmāte Baiba Zelka akcentē, ka krūtszīdīšanas atbildība sākas grūtniecības laikā, laicīgi var apkopot informāciju, saprast vai mammai ir krūtszīdīšanai piemērotas krūtis. Mammai jāsagatavo sevi ne tikai fiziski, bet arī morāli. Ir arī iespēja, ka piedzimst bērns, kurš tehniski nevar zīst, bet arī šajos gadījumos var palīdzēt.

Grūtniece drīkst stāties uzskaitē pie vecmātes, arī pie ginekologa,

grūtniecības laikā ir jānovērtē sievietes iespēja zīdīt bērnu,

tas jādara kopā ar izvēlēto speciālistu.

Rīgas Dzemdību nama vecmātes Žanete Eglīte iepazīstina ar jauninājumiem – ir pētījumi, ka zīdīšana uzlabo visas sabiedrības veselības stāvokli, ilgtermiņā samazinot dažādu slimību riskus.

“Es gribētu iedrošināt mammas – lielākā daļa zīdīšanas problēmu ir risināmas,” pauž Sandra Lase.

Dzemdību namā ir konsultanti, kuri māmiņai var palīdzēt risināt problēmas, ja tādas ir. Ja mamma ir izrakstījusies no slimnīcas, arī tad var saņemt palīdzību visā Latvijā, tā ir bezmaksas, informācija pieejama Rīgas Dzemdību nama mājaslapā.

Vairāk informācijas www.zidit.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt