4. studija

Kā rīkoties, ja negodprātīgs darba devējs nesamaksā nopelnīto algu?

4. studija

Ceturtā studija

Kāpēc 4.klases skolēnu netālu no skolas piekāvis svešs vīrietis?

«4. studija»: Bērnu konfliktā iesaistās tēvs, piekaujot sākumskolēnu

Latvijas Televīzijas raidījumā "4. studija" vērsās mamma, kuras dēlu – 4. klases skolēnu – netālu no mācību iestādes piekāvis svešs vīrietis. Bērns laimīgā kārtā nopietnas fiziskas traumas nav guvis, tomēr ar viņa emocionālo stāvokli mediķiem vajadzēs strādāt ilgāku laiku. Skolas vadība uzsvēra – vecākiem visi jautājumi, kas saistīti ar bērnu konfliktiem, ir jārisina likumīgā ceļā – jādodas pie klases audzinātāja un skolas sociālā pedagoga, nevis pašiem uz ielas jāuzbrūk bērnam.

Satraucošie notikumi risinājās Rīgā – Kvēles un Skrudalienas ielas krustojumā, netālu no Rīgas Juglas vidusskolas sākumskolas ēkas. Raidījums "4. studija" satikās ar zēna mammu, kura bija atsteigusies uz skolu, lai pēc mācību stundām sagaidītu savu desmit gadus veco dēlu Tomu, kuram šī bija pirmā diena skolā pēc piedzīvotā uzbrukuma pie pašiem mācību iestādes vārtiem. Tomam bija nepieciešama nedēļa, lai kaut cik atgūtos un nebūtu bail atgriezties vietā, kur viņam, kā zēns apgalvoja, uzbrucis svešs vīrietis.

Cietušais zēns "4. studijai" pastāstīja, ka, ar draugu dodoties mājās, redzējuši, kā puikas šauj petardes.

"Tad mēs viņus noķērām un pateicām, ka izsauksim policiju. Viņi mums gribēja mest ar pudelēm un akmeņiem," stāstīja zēns. 

Sapratuši, ka aizrādījums par petardēm mazajiem skolas biedriem nav paticis, Toms kopā ar draugu nolēmuši informēt policiju un piezvanījuši 110.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa apstiprināja: "Pārbaudot informāciju, konstatēts, ka zvans no bērna par to, ka nepilngadīgie, iespējams, šaudās ar petardēm, policijas dežūrdaļā tika saņemts 7. novembrī pulksten 15.07. Ņemot vērā, ka tobrīd policijas ekipāžas bija aizņemtas citos izsaukumos, tiklīdz bija iespējams, nekavējoties brīvā ekipāža ieradās notikuma vietā pulksten 16.09, kas aptuveni sakrita ar otrā izsaukuma saņemšanas laiku."

Tikmēr viens no zēniem, par kuru bērni bija ziņojuši policijai, bija piezvanījis savam tēvam. Pēc Toma teiktā, vīrietis atbraucis un sacījis, ka meklējis viņu jau vairāk nekā mēnesi un apsūdzējis par darbošanos "Juglas bandā" un naudas prasīšanu citiem bērniem.

"Viņš mani šeit piespieda ar kāju, un es neatceros, kur viņš mani sita. Sieviete teica, ka viņa redzēja, ka viņš man iesita pa galvu vienu reizi un daudz reizes pa vēderu," notikušo atcerējās zēns.

"Bērns murgo pa naktīm, ko viņš agrāk nekad nav darījis. Tas ir bērns; ja tev ir kādas problēmas ar bērnu, tad vērsies – manā uztverē – pirmais, pie viņa vecākiem. Ja tas notiek skolā, kad tu nezini vecākus, tad ej pie sava klases audzinātāja, tas iet pie otra, risinām, bet nevis, ka tu nesaproti, par ko uzbrūk, kāpēc viņš uzbrūk," pauda Toma mamma.

Valsts policija ir uzsākusi administratīvo pārkāpumu procesu. Valsts policijas (VP) Rīgas Teikas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Aivars Kupetis informēja:

"Pagaidām notiek izmeklēšana, vai tiešām ir mazajam nodarīti miesas bojājumi vai nav. Konflikts izcēlies, cik mums ir zināms, starp bērniem, kur pāraudzis tā, ka viens no bērnu vecākiem, neinformējot ne skolas vadību, ne policiju, pats nolēmis veikt pašdarbību un iesaistīties cita bērna pāraudzināšanā."

Policija neizslēdz faktu, ka bērnu konfliktā bijusi vardarbība no abām iesaistītajām pusēm. Tāpat likumsargiem ir informācija, ka konflikts starp bērniem ir bijis jau iepriekš un skolas vadība par to ir bijusi lietas kursā. Policija pieprasījusi paskaidrojumus arī skolai.

Rīgas Juglas vidusskolas direktore Helēna Vilkosta raidījumam skaidroja:

"Skola ir informēta tikai tik daudz, ka tas incidents notika pie skolas. Skola ir informēta tik daudz, ka pēc incidenta jau vecāki paši, kas bija incidentā iesaistīti, ieradās skolā, lai uzrakstītu situācijas skaidrojumu no sava skatu punkta. Tēvs nav rakstījis nekādus skaidrojumus, ir tikai māte. Tie ir tādi mātes skaidrojumi sociālajam pedagogam par situāciju kā tādu, bet tas jau ir pēc notikuma."

Skolas direktore uzsvēra – ja tēvs vai mamma būtu laicīgi ziņojuši klases audzinātājai par iesniegumā minēto naudas izspiešanu vai draudiem par piekaušanu, tad situācija varētu būt risināma "ar citiem līdzekļiem".  Dienā, kad "4. studija" uzrunāja skolas direktori, vīrietis, kurš, iespējams, uzbruka bērnam, vēl joprojām savus motīvus mācību iestādes vadībai nebija paskaidrojis. Arī "4. studijai" neizdevās uzklausīt šīs personas viedokli.

"Es aicinātu vecākus 100 reizes nomērīt, pirms nogriezt. Pirms pieņemt kaut kādus lēmumus darbībām, mēģināt rast tomēr to loģisko secību, loģisko lietu kārtību, jo skolā pie šī bērnu daudzuma, kāds mums ir, tur ir nereāli izsekot katram, ko viņš dara vai nedara. Tāpēc, ja ir sajūta, ka kaut kas nav kārtībā, es eju pie klases audzinātājas – rakstu vai zvanu; es informēju – man liekas, ka kaut kas nav kārtībā," rosināja direktore.

Pēc notikušā Tomam jāapmeklē psihologs, lai spētu sadzīvot ar emocionālo traumu. Ar ģimeni sadarbojas Sociālais dienests. Toma mamma aicina atsaukties aculieciniekus, kuri redzēja uzbrukumu viņas dēlam 7. novembrī ap pulksten 16.00 pie Rīgas Juglas vidusskolas, īpaši aicinot atsaukties sievieti, pateicoties kurai, zēns nav guvis nopietnākas traumas.

"4. studijas" rīcībā nonākusi jaunākā informācija šajā lietā. Izrādās, ka mazais puika, kura tēvs tik sparīgi aizstāvēja savu dēlu un viņa intereses, nav apstiprinājis faktu, ka desmitgadīgais Toms viņam jebkad būtu izspiedis naudu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti