Rīta Panorāma

Intervija ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar LSM.lv bērnu satura redaktori Ināru Antiņu

«365 radošas idejas zinātkāriem bērniem». Klajā nāk «Bērnistabas» grāmata visai ģimenei

Klajā nācis Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio interneta projekta bērniem "Bērnistaba" izdevums «365 radošas idejas zinātkāriem bērniem».

Radošo ideju saturs domāts mazākiem bērniem, darbojoties kopā ar pieaugušajiem. Idejas būs noderīgas arī pirmsskolas izglītības iestādēm, īstenojot kompetenču pieejā balstītu izglītību, izmantojot rotaļnodarbību metodi.

Spēļu idejas apkopotas, iedvesmojoties no LSM.lv vecāku un bērnu redakcijas un ''Bērnistabas''  krājumiem. Krājumā ir 365 idejas – katrai dienai pa aizraujošai nodarbei, lai bērna dienu padarītu izzinošāku un interesantāku, gūstot jaunas iemaņas, zināšanas un pieredzes.

365 radošas idejas sadalītas pa tēmām, tās atbilst bērnu līdz skolas vecumam interesēm,

tajās spēļu formā mācās burtus un ciparus, skaitīšanu, rakstīšanu, runu, dabas pētniecību, piedzīvo prieku ar interesantiem eksperimentiem, mācās gatavot lietas no dažādiem materiāliem, pēta norises un dabu.

 

Krājumā ietverto aktivitāšu saturs palīdzēs izzināt bērna personību, mācīs saskarsmi ar citiem bērniem un pieaugušajiem, būs palīgs, pētot Latvijas valsts tapšanas vēstures un attīstības notikumus. Krājums rosinās mācīties dziesmas un to melodijas, ļaus izmēģināt dažādas receptes, izzināt tautas tradīcijas, gadskārtu ieražas un svētkus, to svinēšanu, folkloras mantojumu.

Šīs idejas var būt noderīgas ne tikai ģimenēm, bet arī pirmsskolas izglītības iestādēm, kuras jaunajā kompetenču pieejā māca bērnus, izmantojot rotaļnodarbību metodi.

Grāmatas vizuālais noformējums veidots tā, lai palīdzētu orientēties grāmatas saturā.

Izdevuma pielikumā pieejams tēmu un apgūstamo prasmju skaidrojums, kurā pārskatāmi un viegli atrast spēli konkrētām prasmēm, saturam, zināšanām un pirmskolas izglītības programmas mācību jomai.

Grāmatā apkopotās idejas palīdzēs bērniem piedzīvot jaunatklāsmes brīnumus, mācīties jaunas prasmes, iegūt zināšanas par nezināmo, dos radošas darbošanās un spēļu prieku. Grāmata ir palīgs vecākiem un pedagogiem, audzinot laimīgus, gudrus un zinātkārus bērnus.

Vairāk spēļu, animācijas filmu, bērnu raidījumu, pasaku un raidlugu ierakstu, krāsojamus zīmējumus varat meklēt “Bērnistabā”.

KONTEKSTS:

“Bērnistaba” ir Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio interneta projekts bērniem, kuri mācās pazīt burtus, ciparus, apgūst vārdus, iepazīst dažādas norises sabiedrībā un dabā, apgūst jaunas prasmes. Tajā bērni var uzzināt daudz jauna, papildināt un nostiprināt bērnudārzā un mājās apgūto. Saturs veidots, pamatojoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas vadlīnijām pirmsskolai. 

"Bērnistabā" var skatīties arī animācijas, klausīties pasakas un bērnu raidījumus.

LSM.lv vecāku un bērnu sadaļa ir vieta, kur mēs sazināmies ar vecākiem, skaidrojot un iesakot, kā strādāt ar "Bērnistabas" materiāliem, publicējot dažādus materiālus par bērnu audzināšanu ģimenē un sabiedrībā.

E-pasts saziņai – [email protected], var sekot un sazināties arī sociālajos tīklos:  “Bērnistabas” ''Facebook'' kontā un tvitera kontā.

LSM.lv izveidots 2013. gada februārī, un tā klāstā ir ziņu portāls LSM.lv trīs valodās - latviešu, krievu un angļu, sabiedrisko mediju satura atskaņotājs replay.lv un bērnu satura vietne "Bērnistaba".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti