Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Dienas ziņas

"Krievu balss Latvijai" nosoda Krieviju; ierodas traucētāji

Ārsti aicina uzmanīties un mazināt bērnu traumatismu

Siltāks laiks – ārstiem vairāk darba. Mediķi aicina sargāt bērnus no traumām

Kamēr daudzi gaida siltāku laiku un brīvdienas, mediķi šo laiku pavada bažās, jo tas nozīmē daudz vairāk darba. Tiklīdz gaisa temperatūras stabiņš sāk celties uz augšu, Bērnu slimnīcā būtiski pieaug darba apjoms. Tāpēc ārsti aicina īpaši mazu bērnu vecākus novērst tās traumas, ko var novērst.

Bērnu slimnīcas neatliekamās palīdzības centra durvis veras ik pēc dažām minūtēm. Daļa no atbraukušajiem ir pacienti ar sasitumiem, apdegumiem un lūzumiem. Un traumu skaits aug atbilstīgi gaisa temperatūras pieaugumam. Jo siltāka pavasara diena, jo proporcionāli lielāks pacientu skaits slimnīcas uzgaidāmajā telpā.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) virsārste Renāte Snipe norādīja: "Marta 31 dienā mums 1700 bērnu ar dažādām traumām, kas nav maz, bet šobrīd jau 27 dienās mums ir pāri par 2100 bērniem, tāpēc mēs tiešām no sirds vēlamies atgādināt, ka pavadīt laiku ārā svaigā gaisā ir ļoti vajadzīgi veselīgi un vēlami. Bet tas ir jādara drošā veidā."

Lietojot ceļu, kāju un plaukstu aizsargus un ķiveres var mazināt traumu smagumu.

Bērnu slimnīcas ārsti norāda – tas pasargā no daudziem kreņķiem un mazos pacientus no smagām operācijām.

BKUS ārsts Timurs Zurmutaī uzsvēra: "Protams, braukšana ar ķiveri ir tas, kas tiešām var izglābt pacientus un viņu vecākus gan no traumas, gan arī no liekiem uztraukumiem un laika pavadīšanas slimnīcā. Jo bieži vien ķivere ir vienīgais, kas paglābj no galvas operācijas."

Savukārt Snipe ieteica: "Ja jūs vedat mazāk bērniņu uz velosipēda bagāžnieka, tad to drīkst darīt tikai uz speciāla sēdeklīša, un arī bērniņam ir jābūt ķiverei. Jo mums jau ir šogad pirmie gadījumi, bērniņi, kam kājas spieķos un nepatīkams iznākums."

Arī batuti ir būtisks traumu avots, un arī tajos traumu ir mazāk, ja uzliek aizsargtīklu un lēkā tikai viens bērns.

"Galvenais ir tas, ka vienā batutā ir jābūt vienam cilvēkam, kas lēkā, jo visbiežāk traumas ar batutiem ir – kāds cits bērns vai radinieks uzkrīt virsū un tad arī pacients gūst traumu," norādīja Zurmutaī.

Ārsti arī atgādina par bērnu pieskatīšanu uguns tuvumā. Pacientu ar apdegumiem ir daudz. Un arī to skaitu var mazināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti