Rīta Panorāma

Saruna ar Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas pārstāvēm

Rīta Panorāma

Francijā Ukrainas holodomoru atzīst par genocīdu

Saruna ar Diētas un uztura speciālistu asociācijas pārstāvēm

Konkursā noskaidroti labākie skolēnu ēdinātāji; uzvarējusi Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskola

Konkursam "Labākais skolu ēdinātājs Latvijā" kopumā saņemti 1087 pieteikumi no vecākiem, visaktīvākie šajā ziņā izrādījās kurzemnieki. Konkursā visaugstāko novērtējumu saņēma Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskola.

Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja Guna Bīlande Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" skaidroja, ka konkursa rīkotāji bijuši pārsteigti par lielo konkursa aktivitāti.

Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas valdes locekle Linda Skudra nosauca konkursa uzvarētājus – vislielākais punktu skaits ir Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolai. Latgalē uzvarējusi Balvu Valsts ģimnāzija, Vidzemē Nītaures Mākslas un mūzikas pamatskola, Zemgalē Jēkabpils 2. vidusskola, Rīgā Pārdaugavas Montesori sākumskola. Žūrijas īpašo balvu par  pavāru radošumu saņem Penkules pamatskola.

Konkursā vērtēja ēdienkarti, produktu izvēli, sāls un cukura daudzumu produktos. Ir Ministru kabineta noteikumi, kas regulē ēdināšanu, konkursa žūrija skatījās, vai ir ievēroti šie noteikumi, daudzas skolas netika konkursā virzītas talāk, jo, piemēram, katrā launagā ir bulciņa. Tāpat tika atzīmētas skolas, kurās bērni paši varēja izvēlēties ēdienu, paši likt to uz šķīvja. Šobrīd Zemkopības ministrija iniciē aktivitāti, lai bērni maksimāli ēstu mūsu zemnieku audzētos produktus, akcentēja Bīlande.

Arī tagad daudzas skolas izvēlas vietējos produktus, piemēram, Pārdaugavas Montesori sākumskola atšķīrās ar to, ka izmanto vietējo zemnieku saimniecībās ražoto produkciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti