Sirdis meklē draudzību. Izdots komikss mazajiem lasītājiem «Sirdslietas»

Bērnu grāmatu izdevniecībā "Liels un mazs" iznāk rakstnieces Agneses Vanagas un mākslinieces Annas Vaivares komikss bērniem "Sirdslietas". Komikss piemērots pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem, paziņojumā presei informēja izdevēji.

Komiksa "Sirdslietas" 25 epizožu varones ir divas sirdis – būtnes ar atšķirīgiem raksturiem, kas meklē draudzību un cenšas saprasties. Tās spēlējas un ķīvējas, spriedelē, kaitina viena otru un rūpējas viena par otru, pamazām cenšoties izaugt par vienkārši labām sirdīm. Vai vienkārši būt labam nav pats sarežģītākais uzdevums? "Sirdslietas" ir pretsāpju un izklaides līdzeklis mazām, vidējām un lielām sirdīm!

 

Grāmatas atvēršanas svētku lasījums un komiksu darbnīca notiks pirmā Siguldas bērnu un jauniešu literatūras festivāla laikā – 7. oktobrī pulksten 15.00 "Siguldas devonā".

Agnese Vanaga (1985) darbojas bērnu literatūrā, kā arī žurnālistikā un komunikācijas projektos. Viņas grāmata "Plastmasas huligāni" (2019), kas skar vides aizsardzības tēmas, ieguva Bērnu un jauniešu žūrijas balvu un ir uzņemta studijas "Animācijas brigāde" animācijas filmā "Dusmukule". Grāmatai sekoja turpinājums – "Plastmasas huligāni. Draugs pazuda" (2020) un "Plastmasas huligāni. Tas ir murgs!" (2023). Vanagas grāmatas tulkotas arī armēņu un lietuviešu valodā.

 

Anna Vaivare (1987) studējusi arhitektūru un ilustrāciju, strādā gan grāmatu ilustrācijas, gan komiksa žanrā. Viņas īsformāta grafiskie stāsti kopš 2011. gada tiek publicēti komiksu izdevniecībā "Kuš!" un citu valstu izdevumos. Par ilustrācijām Leona Brieža dzejoļu krājumam "Saputrotā putra" māksliniece saņēmusi Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā un grāmatu mākslā (2016), nominēta šai balvai arī par ilustrācijām bilžu grāmatai "Ineses māja" (2022); Annas ilustrētā bilžu grāmata "Zirgā" ieguvusi grāmatu mākslas nacionālo balvu "Zelta ābele" (2018).

 

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti